Úprava firemného loga


K akej zmene došlo?


TATRAMAT - ohrievače vody, s.r.o. patrí od roku 2004 do silnej medzinárodnej skupiny STIEBEL  ELTRON. Skupina v posledných rokoch výrazne posilňuje svoje medzinárodné aktivity. Jedným z krokov je väčší dôraz na príslušnosť všetkých regionálnych značiek ku skupine.

V priebehu roka 2019 preto došlo k premietnutiu tejto stratégie do marketingovej komunikácie značky "Tatramat" v Slovenskej republike. V praxi to znamená, že vo všetkých firemných dokumentoch, predmetoch a v online a offline komunikácii (prospekty, letáky, zmluvy, servisné dokumentácie, hlavičkový papier, na internetových stránkach, sociálnych sieťach, vyhľadávačoch a i.) je vedľa loga "Tatramat" uvedené tiež logo "STIEBEL ELTRON". Zmena sa netýka produktov, štítkov a obalov.

Kto je skupina STIEBEL ELTRON?


STIEBEL ELTRON sa radí k popredným svetovým výrobcom na trhu obnoviteľných zdrojov energie, tepelnej techniky a TZB (technických zariadení budov). Ponúka efektívne riešenie pre ohrev vody (zásobníkové a prietokové ohrievače vody), vykurovanie (konvektory a akumulačné kachle) a riešenia na báze obnoviteľných zdrojov energie na výrobu tepla či teplej vody (tepelné čerpadlá) a ventiláciu (ventilačnej jednotky).

STIEBEL ELTRON je rodinný podnik a od svojho založenia v roku 1924 sa riadi víziou vyrábať zariadenia vyznačujúce sa vysokou energetickou účinnosťou, komfortom a spoľahlivosťou. Skupina je priekopníkom v oblasti obnoviteľných zdrojov energií - konkrétne výrobu tepelných čerpadiel a solárnych kolektorov zahájila spoločnosť STIEBEL ELTRON už v polovici 70. rokov minulého storočia.

Skupina v súčasnosti vlastní 6 výrobných závodov (Holzminden a Eschwege / Nemecko, Arvika / Švédsko, Poprad / Slovensko, Ayutthaya / Thajsko a Tianjin / Čína) a zamestnáva viac ako 3700 zamestnancov po celom svete. Jej obrat v roku 2018 presiahol 500 miliónov EUR.

Prečo k zmene došlo?


Skupina STIEBEL ELTRON je presvedčená, že tesnejším spojením so skupinou, resp. značkou "STIEBEL ELTRON", prémiovým svetovým dodávateľom v oblasti ohrevu vody, sa posilní postavenie a dôveryhodnosť značky "Tatramat" v Slovenskej republike.

Mení sa logo značky "Tatramat"?


Nie, logo zostáva rovnaké. Len vedľa neho teraz uvádzame tiež logo "člen skupiny STIEBEL ELTRON".


Kde nájdem aktualizované logo?


Logo "Tatramat, člen skupiny STIEBEL ELTRON" je k dispozícii tu.
 

Aký vplyv majú vyššie uvedené zmeny na zákazníkov spoločnosti Tatramat - ohrievače vody, s.r.o.?


Pre zákazníkov k žiadnej zmene nedochádza, popísané zmeny súvisia len s marketingovou komunikáciou značky "Tatramat". Posilňovanie medzinárodných aktivít skupiny STIEBEL ELTRON však okrem iného vedie k zlepšovaniu vnútrofiremných procesov, ktorých cieľom je našim zákazníkom po celom svete t.j. aj na Slovensku dodávať najkvalitnejšie produkty a poskytovať najlepšie služby v našom odbore a dosahovať tak "štandard" STIEBEL ELTRON t.j. byť pre našich zákazníkov vždy uprednostňovaným prémiovým dodávateľom.