Inteligentný ohrievač vody – komfortné nastavenie teploty aj úspora energií

09. 04. 2019 / Tomáš Melikant / 1570 / 0 Komentárov


Ak patríte k tým šťastnejším, ktorí majú v domácnosti vlastný ohrievač vody a nemusia sa spoliehať na dodávku, máme pre vás zaujímavý tip. Okrem inteligentných telefónov nájdete na trhu aj inteligentné ohrievače vody. Zistite, v čom spočíva ich výnimočnosť.

Termické kolektory alebo ako zohrievať vodu lacnejšie a ekologicky

29. 10. 2018 / Tomáš Melikant / 1619 / 0 Komentárov


Svetový trend využívania obnoviteľných zdrojov je neustále v pohybe a stále viac sa dostáva aj do slovenských a českých domácností. Každý jeden z nás už dokáže tieto zdroje využívať aj bez toho, aby sme mali vlastnú slnečnú alebo veternú elektráreň. Ako? Predsa pomocou termických panelov – kolektorov pre ohrev vody.

Malé ohrievače vody – kde ich využijete?

27. 09. 2018 / Tomáš Melikant / 1950 / 0 Komentárov


Teplá voda je element, ktorý sme si v modernom svete skutočne obľúbili. Na niektorých menej dostupných miestach je však s teplou vodou niekedy problém. S takýmto problémom si vždy hravo poradia naše malolitrážne ohrievače vody. Kde sa najviac využívajú a aké majú parametre?

Čo urobiť so starým ohrievačom vody?

22. 08. 2018 / Tomáš Melikant / 2112 / 0 Komentárov


V posledných rokoch prebrali výrobcovia elektrických spotrebičov, medzi nimi aj Tatramat, väčšiu zodpovednosť za recykláciu starých kusov. Aká je naša úloha pri likvidácii vášho starého ohrievača vody? A čo môžete urobiť s modelom, ktorý doslúžil?

Príbeh Tatramatu: Ako sa smaltovaný riad premenil na tepelné čerpadlá?

06. 08. 2018 / Tomáš Melikant / 1785 / 0 Komentárov


Tatramat si od svojho vzniku prešiel výrobou celej plejády sortimentu. Čo všetko sa vyrobilo v podniku pred príchodom tepelných čerpadiel?