Za čo vďačíme viacstupňovej ochrane elektrických ohrievačov?

07. 04. 2016 / Tomáš Melikant / 1958 / 0 Komentárov

V tomto článku sa dozviete, aké funkcie vám prináša viacstupňová ochrana a ako vám zjednoduší používanie vášho elektrického ohrievača.
 
Viacstupňová ochrana elektrických ohrievačov sa stará o ich spoľahlivosť, bezproblémový chod, bráni poškodeniu ohrievača, no v prvom rade sa stará o bezpečnosť používateľa . Je tvorená viacerými bezpečnostnými prvkami, ktoré ochránia vás a váš elektrický ohrievač. Poďme sa spolu pozrieť na každý prvok jednotlivo.
 

Poistka proti zamrznutiu vody

Ani pri dlhodobej nečinnosti vášho elektrického ohrievača v studenej miestnosti sa nemusíte báť zamrznutia vody. O ochranu sa postará poistka proti zamrznutiu, vďaka ktorej sa ohrievač zapne, ak teplota vody klesne pod 7 °C. Ohrievacie teleso jednorázovo ohreje vodu na 20 °C.
 
Nemusíte tak mať neustále pod kontrolou teplotu ohrievanej vody, pretože ohrievač sa v tomto prípade vie o seba postarať sám.
 

Poistka proti prehriatiu ohrievača s funkciou resetu

V prípade poruchy ohrievača táto poistka odpojí ohrievacie telesá od elektrického napájania, čím zamedzí neželaný ohrev. Poistka sa zapne pri teplote medzi 90 až 95 °C. Po odstránení poruchy, ktorá spôsobila neželaný ohrev, je možné túto poistku resetovať a bude znovu funkčná ako predtým.
 

Funkcia obmedzenia maximálnej teploty

Šikovná pomôcka, s ktorou budete mať ohrev vody plne pod kontrolou. Jednoducho si nastavíte maximálnu teplotu, do ktorej sa bude voda ohrievať. Na podobnom princípe fungujú aj naše Eco režimy, vďaka ktorým môžete ročne ušetriť stovky Eur.
 

Detská poistka

Ochráňte svoj ohrievač vody pred neželanou obsluhou pomocou blokovania tlačidiel.
 

Odolnosť zabezpečená krytím IP25

Odolnosť elektrospotrebiča voči cudzím predmetom a kvapalinám sa vyjadruje v tzv. IP kóde, ktorý je definovaný medzinárodným štandardom IEC.
 
Krytie IP25 zabezpečuje ochranu ohrievača pred vniknutím prstu alebo malého predmetu ako aj pred tryskajúcou vodou.


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 1958 / 0 Komentárov

Komentáre