Vysvetlite vašim zákazníkom výhody slnečných kolektorov

18. 05. 2017 / Tomáš Melikant / 1816 / 0 Komentárov

Spoločnosť je nedostatočne informovaná

Propagácia využívania obnoviteľných zdrojov je na Slovensku biedna. Ľudia sa o týchto možnostiach môžu dozvedieť z internetu alebo od známych a susedov, ktorí túto technológiu využívajú. Ak sa niekto rozhodne, že chce využívať obnoviteľné zdroje, spraví tak väčšinou z vlastnej iniciatívy. Štátne orgány ani verejná správa nám túto možnosť nepodsúvajú.

Šetria energiu aj peňaženku

Slnečné kolektory sa v súčasnosti používajú najmä na ohrev vody do domácnosti a na vykurovanie. Energia zo Slnka je zadarmo (a v dlhodobom horizonte nevyčerpateľná) a naša peňaženka dostáva pri platení účtov zabrať oveľa menej.

Tolerantné k životnému prostrediu

Žiadne spaliny, žiadne CO2, žiadne škodlivé látky. Slnečné kolektory sú jedným z najčistejších spôsobov získavania energie. Množstvo ľudí s ekologickým cítením presvedčí práve argument, že vďaka slnečným kolektorom šetria životné prostredie.

Jednoduchá inštalácia

Nie je to žiadna veda. Šikovný inštalatér dokáže pripojiť solárny ohrievač ku kolektorom rovnako rýchlo, ako akýkoľvek iný ohrievač vody. Rýchle zapojenie a jednoduchá obsluha sú výsadou, ktorú dnes ponúka väčšina týchto systémov ohrevu vody.

Solárne ohrievače vody sú stále v ponuke

Spoločnosť Tatramat má v ponuke veľké množstvo rôznych modelov solárnych ohrievačov. Medzi nimi nájde vyhovujúci model naozaj každý zákazník – od malých domácností až po veľké spoločnosti.

Využite dotácie

Je veľmi dôležité poradiť sa s miestnou samosprávou o možnostiach čerpania dotácií na nákup slnečných kolektorov. Táto možnosť existuje pri dodržaní špecifických podmienok. Ponuka však nie je zaujímavá len pre domácnosti, ale najmä pre veľké spoločnosti, ktoré dokážu pokryť slnečnými kolektormi celú strechu výrobnej haly (a energiu použiť na vykurovanie a ohrev vody). Tak dokážu ušetriť nemalé peniaze.

Solárne kolektory ako začiatok novej éry

Ohrev vody a vykurovanie pomocou slnečných kolektorov je len začiatok. Keď raz človek prenikne do sveta solárnej energie, môže ju použiť aj na napojenie iných spotrebičov. Časom sa ponúka aj možnosť inštalácie napríklad veternej elektrárne. Všetko závisí len od nášho prístupu.

Seriózne informácie a poradenstvo v oblasti využívania slnečnej energie pre ohrev vody sú základom pre prehlbovanie povedomia o tejto technológii a zvýšenie jej využitia na Slovensku. Staňte sa aj vy majiteľmi svojej vlastnej malej elektrárne. S bojlermi Tatramat pre ňu nájdete využitie.Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 1816 / 0 Komentárov