Všetko, čo by ste mali vedieť o stacionárnych ohrievačoch vody

15. 12. 2015 / Tomáš Melikant / 3078 / 0 Komentárov

Neviete sa rozhodnúť medzi stacionárnym a závesným ohrievačom? V tomto článku vám chceme pomôcť s výberom ohrievača, s ktorým budete spokojní desiatky rokov.
 

V čom sa líši stacionárny ohrievač od závesného?

V minulom článku o závesných ohrievačoch sme si povedali základný rozdiel medzi týmito dvoma typmi ohrievačov. Je to veľmi jednoduché, hlavným rozdielom je spôsob umiestnenia. Stacionárny ohrievač je navrhnutý tak, aby fungoval postavený na podlahe. Závesný ohrievač by mal byť umiestnený na stene.
 

Praktické riešenia a jednoduchá inštalácia

Pri stacionárnych ohrievačoch s nepriamym ohrevom oceníte najmä jednoduché pripojenie k závesným kotlom ústredného kúrenia.

Pri inštalácii stacionárneho ohrievača nemusíte preverovať nosnosť steny a hlavne ho nie je potrebné na túto stenu inštalovať.

Máte na mieste, kde by ste chceli svoj stacionárny ohrievač postaviť, nerovný povrch? Tento problém za vás vyriešia výškovo nastaviteľné nohy, ktoré eliminujú všetky nerovnosti podlahy. Väčšina našich stacionárnych ohrievačov má v sebe tiež zabudovanú čistiacu prírubu pod plastovým krytom.
 

Aké stacionárne ohrievače máme v ponuke?

V našej ponuke nájdete 2 druhy ohrievačov vody v stacionárnom prevedení:
 

Objemy stacionárnych ohrievačov vody s nepriamym ohrevom sa pohybujú od 100 do 500 litrov.
 

Dvojvalentné solárne ohrievače v sebe ukrývajú solárny výmenník tepla a elektrické ohrievacie teleso. Trojvalentné ohrievače sú vybavené solárnym výmenníkom tepla, výmenníkom tepla pre ústredné kúrenie a elektrickým ohrievacím telesom. U nás nájdete všetky solárne ohrievače v objemoch od 200 do 500 litrov.
Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 3078 / 0 Komentárov

Komentáre