V čom spočíva jedinečnosť klasického plynového bojlera?

30. 08. 2016 / Tomáš Melikant / 2263 / 0 Komentárov

Kde ich nájdeme?

Plynové bojlery a výskyt plynovej prípojky nie je na Slovensku ničím zvláštnym. Drvivá väčšina starých domov, panelákov a bytoviek je takouto prípojkou vybavená a ľudia používajú plynové bojlery aj sporáky.

Keď ide o nové domy, tu sa názory rôznia. Niektorí investori pri výstavbe nových sídlisk ani neberú do úvahy zavedenie plynovej prípojky. Iní zase prípojku berú ako samozrejmosť. Hlavný dôvod finálneho rozhodutia je vypracovanie zastavovacej štúdie a individuálny názor investora na bezpečnosť plynu. Ak kúpite dom v oblasti s plynovou prípojkou, zváženie plynového bojlera je na mieste.

V čom vynikajú?

Niektorých ľudí pri výbere plynového bojlera odradí vyššia investícia. Zaobstaranie takéhoto bojlera môže stáť viac peňazí najmä z dôvodu zavedenia plynu priamo do domu. Ak však plynovou prípojkou disponujete, rozdiel v cene nie je až taký veľký.

Výhodou plynového bojlera je hlavne úspora energií. Porovnávacie štúdie sa rôznia – niektoré uvádzajú až 6-násobne nižšiu spotrebu oproti elektrickým bojlerom. Tá závisí samozrejme od konkrétneho typu bojlera. Pri výbere značky Tatramat môžete počítať s úsporou energie a počiatočná investícia sa vám rýchlo vráti.

Super, ale...

Ak ide o bezpečnosť, tu nezohráva veľkú úlohu rozdiel medzi elektrickým a plynovým bojlerom. Hlavný podiel na poruchách má nezodpovednosť majiteľov starých bojlerov. V niektorých domoch nájdete aj 30-ročné bojlery. Tu treba bezodkladne pouvažovať nad výmenou za nový pre zníženie možnosti úniku plynu alebo poruchy, ktorá môže skončiť katastrofou.

Vyberajte zodpovedne

Plynové bojlery značky Tatramat vynikajú vysokou kvalitou a profesionálnym spracovaním. Sú vhodné všade tam, kde je požadovaný väčší odber teplej vody na viacerých miestach naraz. V ponuke nájdete 3 veľkostné modely – so zásobníkom s objemom 80 litrov, 100 litrov a najväčší s objemom 120 litrov.

 


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2263 / 0 Komentárov

Komentáre