Kvalita, záruka a servis. Prečo nakupovať certifikované výrobky?

04. 11. 2019 / Tomáš Melikant / 3360 / 10 KomentárovKvalita, prevedenie alebo správne fungovanie výrobku záleží aj od toho, či je certifikovaný. Viete, prečo je dôležité preferovať certifikované produkty a čím sa líšia od tých necertifikovaných?
 

 

5 tipov, ako efektívne ušetriť energie vo vašej domácnosti

11. 10. 2019 / Tomáš Melikant / 3798 / 8 Komentárov


Minimálna spotreba energie, nízke tepelné straty, nastavovanie teploty pre rozličné zdroje: aj vďaka týmto atribútom vám tepelné čerpadlo pre prípravu teplej vody ušetrí dostatok energie. Správna implementácia energeticky výhodných spotrebičov, LED osvetlenie alebo riadené vetranie vám tiež pomôžu efektívne znížiť vaše mesačné náklady. Zistite, ako.

Solárne ohrievače vody: Prečo sa do nich oplatí investovať?

10. 09. 2019 / Tomáš Melikant / 3519 / 0 KomentárovSolárne ohrievače vody sa na Slovensku stále netešia veľkej popularite. Spotrebiteľom sa zdá investícia do takéhoto spôsobu ohrevu nákladná. Nie vždy je to však tak. Ich vlastnosti totiž vedia využiť najmä domácnosti s väčším počtom členov a vysokou spotrebou teplej vody. Viete, kedy je návratnosť solárneho systému najkratšia?

 

Tipy na správne nastavenie bojlera podľa počtu členov v domácnosti

11. 06. 2019 / Tomáš Melikant / 17826 / 6 Komentárov

správne nastavenie bojlera

Ako nastaviť bojler podľa počtu členov domácnosti? Tento problém trápi každého, kto nežije sám. Ako ho nastaviť tak, aby ohrieval dostatočné množstvo vody v správnom čase, no zároveň neplytval energiou, ktorá je stále drahšia? Pripravili sme pre vás stručný prehľad toho, na čo sa treba zamerať.
 

Ako funguje technológia tepelného čerpadla?

19. 02. 2019 / Tomáš Melikant / 5615 / 6 Komentárov


Tepelné čerpadlá sú modernou technológiou, ktorú v posledných rokoch využíva množstvo stavebných firiem pri budovaní nových ulíc s individuálnou domovou zástavbou. Okrem toho si ich nechávajú nainštalovať aj ľudia so starším rodinným domom s cieľom ušetriť na energiách. Na tému tepelných čerpadiel sme napísali množstvo článkov. Rozhodli sme sa, že vám vysvetlíme, ako funguje ich princíp.