Ako funguje technológia tepelného čerpadla?

19. 02. 2019 / Tomáš Melikant / 1408 / 0 Komentárov


Tepelné čerpadlá sú modernou technológiou, ktorú v posledných rokoch využíva množstvo stavebných firiem pri budovaní nových ulíc s individuálnou domovou zástavbou. Okrem toho si ich nechávajú nainštalovať aj ľudia so starším rodinným domom s cieľom ušetriť na energiách. Na tému tepelných čerpadiel sme napísali množstvo článkov. Rozhodli sme sa, že vám vysvetlíme, ako funguje ich princíp.

Ohrievače TATRAMAT: EO EL, EOV a EOV Trend. Aký je medzi nimi rozdiel?

21. 12. 2018 / Tomáš Melikant / 1255 / 0 Komentárov


Vyberáte si nový elektrický ohrievač vody do vašej domácnosti a neviete sa rozhodnúť medzi modernými modelmi z našej ponuky? V tomto článku sme sa rozhodli pomôcť vám zorientovať sa medzi jednotlivými modelovými radmi. Veríme, že vďaka tomu nájdete ideálny ohrievač vody pre váš dom alebo byt.

Prečo ohrievať vodu bojlerom Tatramat?

13. 12. 2018 / Tomáš Melikant / 902 / 0 Komentárov


Bojlery Tatramat si vždy nájdu cestu do domácností k rodinám, ktoré hľadajú spoľahlivý produkt pre ohrev vody. Moderné technológie, ktoré sú súčasťou našich produktov, dovoľujú v dnešnej dobe ohrievať vodu naozaj ekologicky, no zároveň ekonomicky. Aké máte pri výbere ohrievačov možnosti?

Nefunguje vám ohrievač vody? Toto sú najčastejšie problémy

27. 06. 2018 / Tomáš Melikant / 3776 / 0 Komentárov


Idete si napustiť vaňu po ťažkom dni a zistíte, že vás v kúpeľni čaká iba ľadová voda. Bezradne sa pozriete na bojler, ale neviete si dať rady. Naši odborníci v Tatramate spísali najčastejšie problémy s ohrievačmi vody.

Spôsoby, ako umiestnením bojlera zefektívnite ohrev vody

01. 02. 2018 / Tomáš Melikant / 2835 / 2 Komentáre


Čo všetko je dobré zvážiť pri výbere miesta pre bojler? Aké máte možnosti? Existujú bezpečnostné obmedzenia?