Solárne ohrievače vody: Prečo sa do nich oplatí investovať?

10. 09. 2019 / Tomáš Melikant / 78 / 0 KomentárovSolárne ohrievače vody sa na Slovensku stále netešia veľkej popularite. Spotrebiteľom sa zdá investícia do takéhoto spôsobu ohrevu nákladná. Nie vždy je to však tak. Ich vlastnosti totiž vedia využiť najmä domácnosti s väčším počtom členov a vysokou spotrebou teplej vody. Viete, kedy je návratnosť solárneho systému najkratšia?

 

Tipy na správne nastavenie bojlera podľa počtu členov v domácnosti

11. 06. 2019 / Tomáš Melikant / 1376 / 0 Komentárov

správne nastavenie bojlera

Ako nastaviť bojler podľa počtu členov domácnosti? Tento problém trápi každého, kto nežije sám. Ako ho nastaviť tak, aby ohrieval dostatočné množstvo vody v správnom čase, no zároveň neplytval energiou, ktorá je stále drahšia? Pripravili sme pre vás stručný prehľad toho, na čo sa treba zamerať.
 

Ako funguje technológia tepelného čerpadla?

19. 02. 2019 / Tomáš Melikant / 2040 / 1 Komentár


Tepelné čerpadlá sú modernou technológiou, ktorú v posledných rokoch využíva množstvo stavebných firiem pri budovaní nových ulíc s individuálnou domovou zástavbou. Okrem toho si ich nechávajú nainštalovať aj ľudia so starším rodinným domom s cieľom ušetriť na energiách. Na tému tepelných čerpadiel sme napísali množstvo článkov. Rozhodli sme sa, že vám vysvetlíme, ako funguje ich princíp.

Ohrievače TATRAMAT: EO EL, EOV a EOV Trend. Aký je medzi nimi rozdiel?

21. 12. 2018 / Tomáš Melikant / 1869 / 0 Komentárov


Vyberáte si nový elektrický ohrievač vody do vašej domácnosti a neviete sa rozhodnúť medzi modernými modelmi z našej ponuky? V tomto článku sme sa rozhodli pomôcť vám zorientovať sa medzi jednotlivými modelovými radmi. Veríme, že vďaka tomu nájdete ideálny ohrievač vody pre váš dom alebo byt.

Prečo ohrievať vodu bojlerom Tatramat?

13. 12. 2018 / Tomáš Melikant / 1428 / 0 Komentárov


Bojlery Tatramat si vždy nájdu cestu do domácností k rodinám, ktoré hľadajú spoľahlivý produkt pre ohrev vody. Moderné technológie, ktoré sú súčasťou našich produktov, dovoľujú v dnešnej dobe ohrievať vodu naozaj ekologicky, no zároveň ekonomicky. Aké máte pri výbere ohrievačov možnosti?