Termické kolektory alebo ako zohrievať vodu lacnejšie a ekologicky

29. 10. 2018 / Tomáš Melikant / 2345 / 0 Komentárov

Svetový trend využívania obnoviteľných zdrojov je neustále v pohybe a stále viac sa dostáva aj do slovenských a českých domácností. Každý jeden z nás už dokáže tieto zdroje využívať aj bez toho, aby sme mali vlastnú slnečnú alebo veternú elektráreň. Ako? Predsa pomocou termických panelov – kolektorov pre ohrev vody.


Zelená je dobrá

Pri ekologickom zmýšľaní je dobré, aby každý začal sám od seba. Separovanie odpadu, výmena igelitových vrecúšok za plátenné tašky a využívanie obalov, ktoré je možné umyť a použiť znovu. Trend života bez obalov je čím ďalej viac dostupnejší pre každého z nás aj vďaka mnohým obchodom, ktoré vám s týmto „koníčkom“ pomôžu. V dnešnom svete nájdete bez problémov potraviny, ale dokonca aj drogérie, kde vám načapujú mydlo do vlastnej fľaše.
 

Keď sa rozhodnete ísť ďalej

Nie každý má v dnešnej dobe čas premýšľať nad tým, či si dá čerstvý chlieb do plastového vrecka, do papierového, alebo či si donesie z domu vlastné – napríklad konopné. Pri výbere ohrievača vody však pozeráme na niekoľko parametrov. Jedným z nich je aj spotreba, ktorá výrazne ovplyvní naše mesačné výdavky na umývanie a sprchovanie sa.
 

Vodu vám môže zohriať slnko

 
... minimálne vám s tým pomôcť. Ako vieme, solárna energia je jednou z obnoviteľných, respektíve nevyčerpateľných zdrojov, ktoré sú nám k dispozícii prakticky nepretržite. Termické panely, ktoré je možné napojiť na kompatibilné ohrievače vody, tak dokážu zo Slnka získať energiu (teplo), ktorá sa následne využije pre ohrev vody v domácnosti.
 

So solárnym ohrievačom zájdete ďalej

Solárne ohrievače vody v našej ponuke sú v štyroch rôznych veľkostných alternatívach podľa toho, ako často a aké veľké množstvo teplej vody plánujete odoberať. Máte na výber 200, 304, 422 aj 507-litrovú nádrž. Všetky ohrievače sú trojvalentné (vybavené solárnym výmenníkom tepla, výmenníkom tepla pre ústredné kúrenie a s možnosťou inštalácie elektrického ohrievacieho telesa).
 

Úspora, ktorú poznáte

Vďaka tejto modernej technológii a dôverne známej kvalite produktov Tatramat získate domov skvelého pomocníka, ktorý šetrí dve veci naraz – planétu, ale aj vašu peňaženku. Na tej to pocítite nielen vďaka úspornosti, ale aj vďaka dlhej životnosti.

Ak máte akékoľvek otázky, ktoré sa týkajú ohrevu vody pomocou solárnych produktov z našej ponuky, neváhajte nás kontaktovať.


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2345 / 0 Komentárov

Komentáre