Solárny ohrev vody: ekologické riešenie pomocou čistej energie

29. 04. 2016 / Tomáš Melikant / 2007 / 0 Komentárov
Najčistejšia energia k nám prichádza zhora. A ešte k tomu zadarmo. Využite ju na ohrev vody a spolu so svojou peňaženkou šetrite aj životné prostredie.

Dvojvalentný alebo trojvalentný ohrievač?

Dvojvalentné ohrievače sú vybavené solárnym výmenníkom tepla a elektrickým ohrievacím telesom. Na výber máte aj spomedzi trojvalentných ohrievačov. Tie okrem toho obsahujú aj výmenník tepla pre vaše ústredné kúrenie. Možno ho napojiť na vykurovací systém alebo na akýkoľvek iný zdroj tepla. Je len na vás, pre ktorý z variantov nájdete využitie.

Rôzne veľkostné variácie

Oba varianty solárnych ohrievačov vody vyrábame v štyroch veľkostiach. Keďže sú určené pre odber väčšieho množstva vody na viacerých miestach, môžete si podľa potreby vybrať spomedzi 200, 300, 400 alebo až 500 litrových modelov pre skutočne objemný a častý odber teplej vody.
 

Nadštandard pre váš domov

Vďaka hrubej tepelnej polyuretánovej izolácii zabezpečujú solárne ohrievače vody úspornosť a nízku energetickú náročnosť. Samozrejmosťou sú poistky proti zamrznutiu vody a proti prehriatiu ohrievača pri doplnkovom el. ohreve. V každom ohrievači je integrovaná anódová ochrana proti korózii, vďaka čomu zaručujeme dlhú životnosť ohrievača.
 
Skutočný komfort pri používaní vám zabezpečí možnosť nastavenia optimálnej prevádzky a regulácia solárneho systému. Nemusíte sa báť ani zložitej inštalácie. Solárne ohrievače sa dajú jednoducho pripojiť ku každému systému vykurovania či solárnemu systému.

K dispozícii aj solárne sety

Ak ešte stále nemáte na streche solárne panely a nechcete ich kupovať zvlášť, pozrite sa na naše solárne sety. Pri zakúpení solárneho setu dostanete spolu s ohrievačom vody aj solárne kolektory. Tie sú vysokokvalitné a ponúkajú vysokú účinnosť a absorbčnú schopnosť aj napriek svojej nízkej hmotnosti. Ani o kolektory sa nemusíte báť, nakoľko sú vyhotovené zo špeciálneho bezpečnostného solárneho skla a disponujú funkciou chladenia.Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2007 / 0 Komentárov

Komentáre