Solárna energia: Naučte sa ju využívať vo váš prospech!

20. 05. 2016 / Tomáš Melikant / 2723 / 0 Komentárov
Naša najbližšia hviezda nás každý deň zásobuje čistou energiou, ktorá je zadarmo. Robí to už milióny rokov a my sa ju musíme naučiť využívať. Solárna energia je dostupná pre každého uvedomelého človeka, tak načo čakáte?

Nie je to žiadna novinka

šetrenie solárna energiaKoncept fotovoltiky (zjednodušene – premeny svetla na elektrickú energiu) predstavil prvý krát Alexander Becquerel už začiatkom 19. storočia. Odvtedy sa fotovoltika stretla s mnohými slávnymi fyzikmi a prešla dlhú cestu až do 60. rokov 20. storočia, kedy bol skonštruovaný prvý fotovoltický článok. Jeho cena sa vtedy pohybovala závratne vysoko, no dnes už sú solárne panely rozšírené po celom svete a ich inštalácia je v praxi bežná a jednoduchá.

Investujte do budúcnosti

Každému z nás sa idea zaobstarania slnečných kolektorov prejaví inak. Z rôznych dôvodov, pre rôzne ciele. Niektorí z nás majú potrebu myslieť ekologicky, nemíňať fosílne palivá a čerpať energiu zhora, ktorá je v súčasnosti jedna z najčistejších. Iným zase vŕtajú v hlave ušetrené peniaze, za ktoré sa dá kúpiť pekná dovolenka. Tak či onak, inštaláciou solárnych panelov šetríte súčasne planétu Zem aj svoju peňaženku.

Nielen do domácností

solárna energia kolektorSolárnu energiu nevyužívame len v domácnostiach na ohrev vody a vykurovanie. Počuli ste niekedy o solárnej peci alebo o solárnom variči? Tieto zaujímavé vynálezy pracujú na princípe sústreďovania slnečnej energie pomocou sústavy zrkadiel do jedného bodu. Takýmto spôsobom sú schopné vytvoriť teplotu až 3 000 °C

V našej ponuke nájdete všetko potrebné

Ak ste sa rozhodli zakúpiť si solárne panely, pozrite sa do ponuky našich solárnych setov. Každý solárny set od spoločnosti Tatramat pozostáva z dvoch kusov kvalitných kolektorov, 300 litrového zásobníka vody a všetkého potrebného príslušenstva. Poraďte sa s nami, radi vám pomôžeme vybrať ideálny set pre vašu domácnosť.

 
 


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2723 / 0 Komentárov

Komentáre