Slnečné kolektory a ich využitie pre ohrev vody

24. 06. 2016 / Tomáš Melikant / 4239 / 0 Komentárov

V spoločnosti Tatramat sa okrem kvality a spoľahlivosti výrobkov sústreďujeme aj na energetickú úspornosť a ekologickú povahu výroby teplej vody. Jedna z najúspornejších a finančne najdostupnejších alternatív pre ohrev vody hneď po tepelnom čerpadle je použitie slnečných kolektorov.

Energia zadarmoslnečný kolektor inštalácia

O solárnej energii a o vývoji jej používania sme už čo-to popísali v predchádzajúcom článku. Solárna energie je využiteľná skutočne všestranne a v našej zemepisnej šírke sú pre ňu ideálne podmienky z dôvodu veľkého počtu slnečných dní.

Ak bývate na rovinách alebo na južných svahoch pohorí, solárna energia k vám denne prichádza zadarmo a jednoducho ju pomocou slnečných kolektorov zachytíte na rovnej aj skosenej streche.

Ktoré ohrievače sú vhodné pre spojenie s kolektormi?

V našej ponuke nájdete dvojvalentné aj trojvalentné stacionárne ohrievače vody v alternatívach s objemom zásobníka od 200 až do 500 litrov. Trojvalentné ohrievače sú okrem solárneho výmenníka tepla a elektrického ohrievacieho telesa vybavené aj výmenníkom tepla pre ústredné kúrenie. Pri solárnom ohreve vody odporúčame siahnuť po vyšších objemoch zásobníka. Energia zo Slnka sa takto uskladní a vy ju môžete čerpať vo forme teplej vody.

Ak slnečné kolektory ešte nemáte, odporúčame vám vybrať si z našich solárnych setov. Nájdete medzi nimi modely s upevňovacím systémom pre všetky typy striech – pre škridlovú strechu, pre plochú strechu a stenu, pre vlnitú strešnú krytinu, pre šindľovú strechu, pre bobrovku a aj extra upevňovací systém bez nástrojov.
 

Nechajte si poradiť!

Ak sa neviete rozhodnúť pre konkrétny solárny set alebo neviete, ktorý z našich produktov zvládne ohrev vody pre celú vašu domácnosť, neváhajte nás kontaktovať. Naši pracovníci vám s radosťou objasnia všetky náležitosti týkajúce sa ohrevu vody pomocou slnečných kolektorov a nájdu s vami to najlepšie možné riešenie pre vašu maximálnu spokojnosť.
Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 4239 / 0 Komentárov

Komentáre