Šetrenie energie je dôležité a prospešné. Ale prečo?

26. 09. 2016 / Tomáš Melikant / 4510 / 0 Komentárov

„Enviro“ dôvody

 1. šetrenie energie enviro problémy

  Menšie zaťaženie siete – Pri menšej spotrebe energie vzniká, samozrejme, aj menší odber elektrickej energie z elektrárne. V dnešnej dobe je väčšina elektrární vo svete závislá od uhlia. Spaľovanie uhlia však nie je v žiadnom prípade ekologické.

 2. Menej elektrosmogu – Nepriaznivé účinky elektrosmogu boli zaznamenané najmä na orientačnom zmysle zvierat, ktorý kvôli všade prítomnému elektromagnetickému signálu často zlyháva.

 3. Svetelné znečistenie – O tom by vám vedeli porozprávať nadšenci hviezdnej oblohy. Vedeli ste, že v moderných krajinách sa aj mestské nočné osvetlenie v niektorých úsekoch menej používaných ciest jednoducho vypína?

 4. Inšpirujete susedov – Budú vám závidieť menšie účty a začnú šetriť aj oni. To je najefektívnejší spôsob, ako naučiť ľudí zodpovednosti.

 5. Chránite vašich potomkov – S fosílnymi palivami už to bude len horšie. Učte aj vaše deti používať obnoviteľné zdroje a zabezpečte im lepšiu budúcnosť.

Enomické dôvody

 1. Úspora peňazí – Toto je dostatočne jasné. Menej elektriny = menšie účty (a menej starostí).

 2. Dlhšia životnosť – Ak nenecháte žiarovku v kúpeľni rozsvietenú celý deň, vydrží vám určite dlhšie.

 3. Spoľahlivé spotrebiče – Výrobcovia investujú do vývoja úsporných spotrebičov najviac úsilia. Preto sú takéto spotrebiče väčšinou najkvalitnejšie a najmodernejšie na trhu.

Praktické dôvody

 1. šetrenie energie ekonomické

  Už žiadne zápchy – Aj pri ceste do práce sa dá šetriť. 50 ľudí v električke je omnoho lepší variant, než 50 áut na ceste.

 2. Preč s batériami a s káblami – Zvonček a osvetlenie pred domom na solárnu energiu vás zbavia akejkoľvek manipulácie s káblami a otravného vymieňania slabých batérií.

 3. Expresné faktúry – Moderní poskytovatelia energií sa snažia byť zelení a posielajú svoje faktúry len elektronicky. Plaťte účty bez papiera a pohodlne z domu.

Tatramat nezaostáva

Naše produkty stále zdokonaľujeme. Zaručujeme vám viditeľnú úsporu energie pri ohreve teplej vody v domácnosti. Ak máte akékoľvek otázky ohľadom našich produktov a služieb, neváhajte nás kontaktovať.Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 4510 / 0 Komentárov

Komentáre