Prečo si vybrať kombinovaný elektrický ohrievač

20. 11. 2015 / Tomáš Melikant / 3521 / 0 Komentárov
Ohrievače sú súčasťou našich domácností a na ich výbere by sme si mali dať záležať. V článku sa zameriame na kombinované elektrické ohrievače a prezradíme vám o nich všetky dôležité informácie.
 

Ako funguje kombinovaný elektrický ohrievač

V kombinovanom ohrievači sa nachádza elektrické ohrievacie teleso a výmenník tepla. Môžete ho napojiť na akýkoľvek zdroj tepla. Napríklad na vodu ústredného kúrenia, krbovú vložku či kotol na tuhé palivo. Kombinovaný ohrievač je skvelým riešením do domácnosti, kde sa kúri vodou. Táto kombinácia vám zaručí zníženie nákladov. Kombinovaný ohrev totiž umožňuje využívať aktuálny vykurovací systém na prípravu teplej vody, a tak šetrí náklady na jej prípravu.
 
Kombinovaný ohrievač vám otvára viaceré možnosti. V zimných mesiacoch môžete vodu zohrievať pri kúrení a počas leta budete využívať elektrickú energiu. Výmenník berie vodu z radiátorov buď pred ohrevom, alebo po ohreve miestností a pomocou nej ohrieva vodu na sprchovanie či kúpanie. Čidlo, ktoré sa nachádza v ohrievači, dáva signál, kedy má ísť do ohrievača voda z kúrenia a ohrievať vodu nachádzajúcu sa v ňom alebo kedy má ísť priamo do radiátora.Ide o nepriamy ohrev výmenníkom tepla.

Existujú dva typy kombinovaných ohrievačov:

  • Ohrievač s dvojplášťovým výmenníkom – výmenník tepla je možné podľa potreby pripojiť z pravej i ľavej strany. Výhoda je, že ohrievač nepotrebuje čerpadlo ústredného kúrenia, pretože tu funguje systém samotiaže. Výmenník sa nachádza priamo na plášti. Oproti rúrkovým výmenníkom má ale nižší výkon (približne o tretinu).
  • Ohrievač s rúrkovým výmenníkom – má vyšší výkon ako výmenník s dvojplášťom, a tým pádom aj rýchlejší ohrev vody. Taktiež má dva varianty napojenia, buď sprava, alebo zľava. Pri tomto type je potrebné mať v ústrednom kúrení aj čerpadlo, samotiaž tu teda nefunguje. Vďaka vyššiemu výkonu výmenníka tepla šetríte svoj čas.
 

Široká ponuka v Tatramate

Ak hľadáte ohrievač pre svoju domácnosť, obráťte sa na Tatramat. Sme na trhu už viac ako 170 rokov. Ako jediný výrobca na Slovensku máme v ponuke až 24 typov kombinovaných ohrievačov vody. Každý zákazník si u nás nájde to, čo potrebuje.Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 3521 / 0 Komentárov

Komentáre