Prečo ohrievať vodu bojlerom Tatramat?

13. 12. 2018 / Tomáš Melikant / 3030 / 0 Komentárov

Bojlery Tatramat si vždy nájdu cestu do domácností k rodinám, ktoré hľadajú spoľahlivý produkt pre ohrev vody. Moderné technológie, ktoré sú súčasťou našich produktov, dovoľujú v dnešnej dobe ohrievať vodu naozaj ekologicky, no zároveň ekonomicky. Aké máte pri výbere ohrievačov možnosti?

Ohrievajte plynom

Plyn  je v súčasnosti jednou z najlacnejších možností, ako v dome alebo byte ohrievať pitnú vodu. Mnohé nové developerské projekty však nemajú zabezpečenú plynovú prípojku a môžeme tak povedať, že od jeho používania sa postupne ustupuje.
 
Napriek tomu však nájdeme na Slovensku tisícky domácností, ktoré plyn aktívne využívajú na varenie aj na vykurovanie. V prípade, že váš starý bojler dochádza a vy sa obzeráte po novom, môžete si prezrieť ponuku našich plynových ohrievačov vody.

Aj elektrický ohrievač môže byť úsporný

V našom portfóliu produktov nájdete veľké množstvo elektrických ohrievačov vody v širokej škále vyhotovení a veľkostí. Na výber máte ohrievače vody pre vertikálnu aj horizontálnu montáž, a môžete si vybrať aj model z radu EOV, ktorý spĺňa náročné kritériá normy EN 50440, smernice o efektivite a spotrebe energie zariadení pre ohrev vody, ktorá čoskoro nadobudne platnosť.

Kombinovaný ohrev

Kombinované ohrievače vody z našej ponuky sú jedinečné svojou kvalitou, dizajnom vyhotoveným špičkovými dizajnérmi, ale aj svojimi prevádzkovými vlastnosťami. Pri modeloch radu OVK je vodu možné ohrievať celonerezovým ohrievacím telesom a rúrkovým výmenníkom tepla.
 
Upozorňujeme však, že v tomto prípade musí byť súčasťou inštalácie aj čerpadlo ústredného vykurovania, ktoré nie je súčasťou dodávky.

Ohrievače s nepriamym ohrevom

Pri tomto type ohrievačov je vodu možné ohrievať rúrkovým výmenníkom tepla s aktívnou plochou 1 m2 (pri modelovej rade OVZ a VTH). Ohrievače VTI majú aktívnu plochu odstupňovanú podľa objemu. Pri modelovej rade OVZ je súčasťou dodávky aj poistný ventil so spätnou klapkou. Súčasťou inštalácie musí byť opäť aj čerpadlo ústredného vykurovania, ktoré však nie je súčasťou dodávky.

Slnečná energia je zadarmo

Solárne ohrievače vody Tatramat sú trojvalentné (vybavené solárnym výmenníkom tepla, výmenníkom tepla pre ústredné vykurovanie a s možnosťou inštalácie elektrického ohrievacieho telesa).
 
Vzhľadom k ich vysokému výkonu sú efektívne využiteľné všade tam, kde je požadovaný väčší odber teplej vody na viacerých miestach súčasne.

Tepelné čerpadlá ako moderná alternatíva?

Pre milovníkov kvalitnej, ekologickej, ale hlavne úspornej technológie máme v ponuke aj tepelné čerpadlá pre ohrev vody. V súčasnosti ide o jednu z najmodernejších foriem ohrevu vody v domácnostiach. Môžete si vybrať z dvoch veľkostných vyhotovení, ale aj model, ktorý je možný napojiť na sekundárny zdroj tepla.

Tatramat má riešenia pre každého

Z našej širokej ponuky si vyberie naozaj každý, kto má záujem o efektívne ohrievanie pitnej vody a zároveň ocení bezpečnostné prvky, ktoré sú samozrejmosťou pri každom jednom produkte. Je jedno, či ste fanúšikom obnoviteľných energií alebo dávate prednosť fosílnym palivám. S nami môžete ohrievať vodu vždy spoľahlivo.
 
Ak máte akékoľvek otázky alebo potrebujete poradiť pri výbere produktov, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať.


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 3030 / 0 Komentárov

Komentáre