Popradská kvalita má nové meno. Tatramat je STIEBEL ELTRON. Aká bola cesta ku svetovému názvu?

04. 03. 2021 / Tomáš Melikant / 489 / 0 Komentárov

S detstvom mnohých z nás sú spojené legendárne práčky z popradských Matejoviec. Značka Tatramat sa stala synonymom detskej radosti, najmä vtedy, keď sa spustilo žmýkanie. Výroba práčok bola pozastavená ešte na prelome milénií, ale výrobky značky Tatramat sú súčasťou našich domovov stále. Najmä vďaka ohrievačom vody, ktoré dostávajú nové, svetové meno.
 
Bolo to ešte v prvej polovici 19. storočia, keď sa v malej obci Matejovce, dnes je súčasťou Popradu, začala písať história rodinnej strojárskej firmy Carla Augusta Scholtza. Po svojom vzniku vyrábala najmä česadlá pre dobytok a klince, ale neskôr sa začala špecializovať na výrobu pozinkovaného a pocínovaného tovaru pre potreby domácností. O sto rokov neskôr sa pod Tatrami vyrábali pozinkované a lakované sudy, bubny na asfalt, smaltované nádoby a hliníkový riad. S príchodom 60. rokov sa začalo s výrobou elektrických spotrebičov. Písal sa rok 1974, keď fabrika dostala meno Tatramat. Na prelome milénií došlo ku komplexnej technologickej a produktovej inovácii ohrievačov vody. Do výroby boli vďaka tomu zavedené nové typy ohrievačov. Tie si získali vynikajúce meno aj v zahraničí.


Pohľad na továreň v Matejovciach z roku 1845.
 
V súčasnosti je popradský závod synonymom kvality, spoľahlivosti a dôvery. Ľudia si môžu práve vďaka jeho produktom užívať teplý kúpeľ či teplo domova. To všetko úplne bez starostí. Ohrievače vody značky Tatramat sú vyhľadávané nielen pre potreby domácností, ale aj firiem, škôl, či iných zariadení. K ďalšiemu významnému medzníku došlo v roku 2004, keď sa spoločnosť Tatramat – ohrievače vody stala členom nemeckej skupiny STIEBEL ELTRON. Odvtedy bola popradská kvalita dostupnejšia pre ďalšie zahraničné trhy. To malo pozitívny vplyv na jej konkurencieschopnosť, slovenské výrobky sa stali svetovými. Tento proces pokračuje ďalej. Preto spoločnosť Tatramat zmenila minulý rok svoje meno na STIEBEL ELTRON Slovakia. Nový názov dostanú od budúceho roka aj všetky ohrievače vody z Popradu.


Kvalita spod Tatier sa čoraz viac udomácňuje aj vo svete. Vďaka menu STIEBEL ELTRON.
 
Teplý kúpeľ dostane nové meno. Rovnako aj ekonomický a ekologický spôsob ohrevu vody. Zo značky Tatramat bude postupne STIEBEL ELTRON.  Keďže nové meno majú produkty dostávať priebežne, už teraz je možné nájsť v predajniach a cenníkoch niektoré ohrievače vody značky Tatramat len pod značkou STIEBEL ELTRON. „Naším cieľom je naďalej ponúkať domácnostiam, firmám, školám a ďalším subjektom kvalitné produkty udávajúce trendy v oblasti ohrevu vody. Aj v nasledujúcom období chceme byť spoľahlivým partnerom, ktorý je navyše atraktívny i na zahraničných trhoch. Zákazníkom budeme naďalej ponúkať prémiové produkty, ktoré sa vyznačujú predovšetkým vysokou kvalitou spracovania. Sme pevne presvedčení, že nové meno našej spoločnosti a našich ohrievačov vody prinesie nové možnosti nám, našim partnerom a v neposlednom rade aj našim zákazníkom,“ povedal obchodný riaditeľ spoločnosti STIEBEL ELTRON Slovakia, Rastislav Ondrejmiška.


Spoľahlivosť a nadčasový dizajn sú jednými z vlastností slovenských ohrievačov vody STIEBEL ELTRON.
 
Od roku 2022 budú mať nové meno všetky produkty značky Tatramat. To znamená, že od tohto termínu budú pod značkou STIEBEL ELTRON dostupné všetky elektrické a kombinované ohrievače vody, ktoré nateraz ešte majú meno Tatramat. Nepriamoohrevné  ohrievače vody, kombinované ohrievače vody s výmenníkom tepla ako aj tepelné čerpadlá na ohrev vody z Popradu možno dnes nájsť už len pod novým názvom STIEBEL ELTRON.


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 489 / 0 Komentárov

Komentáre