Ohrievače vody s nepriamym ohrevom: Aké sú ich výhody a nevýhody?

13. 10. 2015 / Tomáš Melikant / 3203 / 0 Komentárov

Zistite, na akom princípe funguje ohrievač vody s nepriamym ohrevom a či je pre vás tento typ ohrievača vhodný.
 

Ako fungujú ohrievače vody s nepriamym ohrevom?

Ak vykurujete svoj príbytok pomocou ústredného kúrenia, krbu, tuhého paliva alebo iného zdroju tepla, potom bude pre vás tento typ ohrievača s najväčšou pravdepodobnosťou dobrou voľbou. Priamo v ohrievači je umiestnený výmenník, ktorý napojíte na zdroj tepla. Tento zdroj tepla potom ohrieva vodu vo vašom ohrievači s nepriamym ohrevom.
 
Ak potrebujete čas od času ohriať vodu pomocou elektrického ohrievača, je možné tento typ ohrievača dodatočne vybaviť elektrickým ohrievacím telesom.
 

Hlavné výhody ohrievača s nepriamym ohrevom

Hlavnou výhodou je, že tento druh ohrievača zvláda viac odberných miest a väčšie odbery teplej vody. Vďaka širokej ponuke si môžete vybrať objem od 80 litrov až po 500 litrov.
 
Mnoho zákazníkov si tento typ ohrievača vyberá z dôvodu jeho vysokej úspory a nízkej energetickej náročnosti. Výhodou je tiež jednoduchá inštalácia, intuitívne ovládanie a bezproblémová údržba.
 
Jednou z mála nevýhod tohto ohrievača je jeho vyššia cena oproti iným typom ohrievačov. Ohrievač vody s nepriamym ohrevom vám to však v budúcnosti vykompenzuje svojou úspornosťou a nízkou energetickou náročnosťou.
 

U nás si vyberie každý

V našej ponuke rozdeľujeme ohrievače s nepriamym ohrevom do dvoch kategórií: závesné a stacionárne.
 
Závesné ohrievače, s označením produktovej rady OVZ, sú v okrúhlom vyhotovení. Tento produktový rad je výnimočný svojou kvalitou, dizajnom a vyhotovením. V našej ponuke nájdete 80 a 120 litrové prevedenie. Tiež máte možnosť vybrať si pripojenie výmenníka tepla z ľavej alebo z pravej strany.
 
Stacionárne ohrievače umožňujú napojenie ohrievača na viac ohrevných miest. Vďaka ich vysokému výkonu sú ideálne k väčším odberom teplej vody. V našej ponuke nájdete širokú ponuku objemov od 100 až do 500 litrov. 
 
Ak vykurujete svoju domácnosť pomocou solárnej energie, potom bude pre vás zaujímavá alternatíva solárneho ohrievača s nepriamym ohrevom.
 

Rozhodnite sa pre Tatramat

Či už si zvolíte ohrievač vody s nepriamym ohrevom, alebo inú alternatívu od Tatramatu, vždy dostanete vysokokvalitný a funkčný výrobok. To zaručujú prvky ako anódová ochrana proti korózii, alebo obojstranné smaltovanie. Vyberte si výrobok, ktorý vám vydrží dlhé roky!


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 3203 / 0 Komentárov

Komentáre