Nefunguje vám ohrievač vody? Toto sú najčastejšie problémy

27. 06. 2018 / Tomáš Melikant / 17188 / 0 Komentárov
Pred tým, ako začnete robiť paniku a rozmýšľať, odkiaľ zoženiete peniaze na nový ohrievač vody, skúste zistiť, či svieti kontrolka na bojleri. Ak je vypnutá, potom do vášho zariadenia neprúdi napätie.
 
Preverte najprv, či náhodou niekto omylom nevypol istič. Až keď odstránite všetky pochybnosti o fungovaní zariadenia v elektrickej sieti, môžete začať analyzovať poruchu samotného bojlera.

Príliš studená voda

Máte pocit, že je voda príliš studená a stále svieti symbol ohrevu? Skúste sa uistiť, či nie je nastavená nízka požadovaná teplota. Skúste ju o pár stupňov zvýšiť.
 
Treba pamätať na to, že keď máte napríklad návštevu a spotrebujete viac teplej vody, bojler ju dohrieva postupne. Preto majte trpezlivosť a počkajte, kým zhasne symbol ohrevu.

Prehriata voda

Idete si užiť svoju obľúbenú sprchu, ale máte pocit, že voda už nemôže byť horúcejšia. Skontrolujte radšej opäť nastavenie teploty vody.
 
S elektrickými ohrievačmi vody od Tatramatu sa vám nemôže stať, že sa voda prehreje. V prípade, že sa pokazí termostat, sú naše zariadenia nastavené tak, aby zareagovala poistka.

Vyteká malé množstvo vody

Za slabý prúd vody môžete len ťažko viniť svoj ohrievač. V mnohých oblastiach Slovenska je  tvrdá voda, preto sa veľmi často zavápňuje prúdový regulátor v armatúre alebo sprchovacia hadica. Problémom môžu byť aj iné znečistenia, ktoré sa nahromadili pri dlhodobejšom používaní.
 
Skúste poriadne vyčistiť a odvápniť prúdový regulátor a sprchovaciu hlavicu. Problémom môže byť taktiež zanesený výtok na batérii.

Bojler nereaguje

Chceli by ste si zmeniť nastavenia na ohrievači vody s elektronickou reguláciou, ale zistili ste, že nereaguje na stlačenie nejakého tlačidla? Potom je pravdepodobné, že bliká upozornenie o zablokovaní tlačidiel. Jednoducho vypnite túto funkciu. Podrobnejší opis nájdete v návode na použitie. 
 
Ak na vašom bojleri svieti indikácia servisného kľúča, potom je najlepšie vyhľadať odborný servis. Aby sme vám vedeli rýchlo a lepšie pomôcť, skúste zobraziť chybový kód a nahlásiť ho personálu. Urobíte tak zvolením možnosti Nastavenia – Funkcie menu – Zobrazenie chybového kódu.
 
Trápi vás nejaký iný problém s ohrievačom vody? Kontaktujte náš profesionálny servis alebo sa nás opýtajte v komentároch, radi vám pomôžeme.


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 17188 / 0 Komentárov