Nefunguje vám ohrievač vody? Toto sú najčastejšie problémy

27. 06. 2018 / Tomáš Melikant / 26841 / 0 Komentárov

Nákup ohrievača vody je finančne náročnejšou investíciou. Preto očakávame, že nám bude bez problémov slúžiť celé roky. Pri prvých problémoch tohto zariadenia mnohí prepadnú zbytočnej panike. Existujú však problémy, s ktorými si hravo poradíte aj svojpomocne.

Prinášame vám zoznam tých najčastejších.

Pred tým, ako začnete robiť paniku a rozmýšľať, odkiaľ zoženiete peniaze na nový ohrievač vody, skúste zistiť, či svieti kontrolka na bojleri. Ak je vypnutá, potom do vášho zariadenia neprúdi napätie.
 
Najskôr si overte, či niekto omylom nevypol istič. Až keď odstránite všetky pochybnosti o fungovaní zariadenia v elektrickej sieti, môžete začať analyzovať poruchu samotného bojlera.

Príliš studená voda

Máte pocit, že je voda príliš studená a stále svieti symbol ohrevu? Skúste sa uistiť, či nie je nastavená nízka požadovaná teplota. Skúste ju o pár stupňov zvýšiť.
 
Pamätajte si, že keď máte napríklad návštevu a spotrebujete viac teplej vody, bojler ju zohrieva postupne. Buďte preto trpezliví a počkajte, kým zhasne symbol ohrevu.

Prehriata voda

Chcete si dať obľúbenú sprchu, no cítite, že je voda príliš horúca? Skontrolujte nastavenie jej teploty.
 
S elektrickými ohrievačmi vody od spoločnosti STIEBEL ELTRON, ktoré poznáte z minulosti pod názvom Tatramat, sa vám voda neprehreje. V prípade poruchy termostatu sú naše zariadenia nastavené tak, aby poistka ihneď zareagovala.

Vyteká malé množstvo vody

Za slabý prúd vody môžete len ťažko viniť svoj ohrievač. V mnohých oblastiach Slovenska je  tvrdá voda, preto sa veľmi často zavápňuje prúdový regulátor v armatúre alebo sprchovacia hadica. Problémom môžu byť aj iné znečistenia, ktoré sa nahromadili pri dlhodobejšom používaní.
 
Skúste poriadne vyčistiť a odvápniť prúdový regulátor a sprchovaciu hlavicu. Problémom môže byť taktiež zanesený výtok na batérii.

Bojler nereaguje

Chceli by ste si zmeniť nastavenia na ohrievači vody s elektronickou reguláciou, ale zistili ste, že nereaguje na stlačenie nejakého tlačidla? Potom je pravdepodobné, že bliká upozornenie o zablokovaní tlačidiel. Jednoducho vypnite túto funkciu. Podrobnejší opis nájdete v návode na použitie. 
 
Ak na vašom bojleri svieti indikácia servisného kľúča, potom je najlepšie vyhľadať odborný servis. Aby sme vám vedeli rýchlo a lepšie pomôcť, skúste zobraziť chybový kód a nahlásiť ho personálu. Urobíte tak zvolením možnosti Nastavenia – Funkcie menu – Zobrazenie chybového kódu.
 
Keď máte problémy s ohrievačom vody alebo plánujete kúpu nového zariadenia, neváhajte nás kontaktovať. Hoci naše riešenia zmenili meno, nezmenila sa ich kvalita ani pridaná hodnota. Naši zamestnanci technickej podpory STIEBEL ELTRON sú vám kedykoľvek k dispozícii.


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 26841 / 0 Komentárov