Mýty o plynových ohrievačoch vody: Sú skutočne nebezpečné?

23. 11. 2016 / Tomáš Melikant / 1934 / 0 Komentárov

Plyn ako pomocník v domácnostiach

Plyn patrí podobne ako uhlie a ropa medzi fosílne palivá, ktoré sa používajú najmä na výrobu energie, palivo do dopravných prostriedkov a ako vykurovací materiál. Plyn sa spočiatku vyrábal z uhlia a využíval sa už v osemnástom storočí. Zemný plyn, aký poznáme dnes, sa začal vo veľkom ťažiť a distribuovať až začiatkom dvadsiateho storočia.

Odvtedy si bez plynu nevieme predstaviť život. Všetci si veľmi dobre pamätáme aj plynovú krízu z pred pár rokov. V prípade zníženia dodávok plynu by muselo Slovensko prejsť na vysoko úsporný režim. V dnešnej dobe však máme núdzovú možnosť reverzného toku plynu zo západných krajín a nemusíme sa obávať nedostatku plynu v našej krajine.

Náhody i nehody

Dokonca aj na Slovensku sa baníci nevyhli zopár nešťastným udalostiam. Pri ťažbe plynu v podmienkach raného dvadsiateho storočia neexistovali normy, ktoré by dbali na bezpečnosť práce. Časté boli najmú výbuchy či otrava mužov v šachtách.

Rovnako čas od času sledujeme nešťastné náhody, kedy výbuch plynu pripraví o strechu nad hlavou celú rodinu. Za to však takmer vo všetkých prípadoch môžu prestarnuté plynové potrubia.

Záruka bezpečnosti

Pri plynových ohrievačoch Tatramat nečakajte zapaľovanie zápalkami ako pred 30 rokmi. Ako aj plynové sporáky a rúry, ktoré sú moderné, bezpečné a obľúbené, aj plynové ohrievače vody prešli vývojom a zaručujú vám v prvom rade bezpečnosť používania. Vyznačujú sa aj úspornosťou, vysokým užívateľským komfortom a jednoduchým ovládaním. Túžite po plynovom bojleri? Neváhajte, nemáte sa čoho báť!Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 1934 / 0 Komentárov

Komentáre