Malolitrážne elektrické ohrievače vody a ich funkcie

29. 09. 2015 / Tomáš Melikant / 2361 / 0 Komentárov

Malolitrážne ohrievače Tatramat sú elektrické ohrievače s 5, 10 alebo 15-litrovým zásobníkom. Ak ste doposiaľ nepočuli o ich výhodách, prečítajte si o nich v našom článku.
 

Malý, ale šetrný

Možno si myslíte, že najlepším riešením je mať jeden veľký ohrievač pre viacero odberných miest. Nie je to ale pravda. Pokiaľ máte v dome viacero odberných miest, kde nečerpáte vodu často, lepším riešením je do domu nainštalovať menšie ohrievače, ktoré vám ušetria energiu.

Ďalšou výhodou, ako s ním ušetríte energiu, je jeho krátka vzdialenosť od odberného miesta. A keďže je jeho doba ohrevu naozaj rýchla, budete si pochvaľovať, že vám teplá voda potečie ihneď po zapnutí aj bez inštalácie energeticky neúspornej cirkulácii.
 

Jednoduchá inštalácia a praktické rozmery

Nad inštaláciou malolitrážneho ohrievača si nemusíte robiť ťažkú hlavu. Jeho prevádzku spustíte iba pripojením do elektrickej zásuvky. Vďaka jeho malým rozmerom ho umiestnite nad alebo pod umývadlo. Ideálny je na umývanie rúk alebo na umývanie riadu. Beztlakové  elektrické závesné ohrievače potrebujú k napojeniu beztlakovú zmiešavaciu batériu. Tú vám dodáme k baleniu ako príslušenstvo, takže nebudete mať žiadnu starosť s jej nákupom. Pre tých, ktorí už batériu majú, sú k dispozícii tlakové malé ohrievače.
 

Zabezpečenie je prvoradé

Naše ohrievače majú zabezpečenú viacstupňovú ochranu. To znamená, že na nich nechýba:

● bezpečnostný termostat,
● poistka proti zamrznutiu vody,
● tepelná bezpečnostná poistka proti prehriatiu, ktorá má funkciu resetu,
● signalizácia ohrevu.

Okrem toho si na ohrievači môžete nastaviť optimálnu teplotu ohrevu a jej nízku energetickú náročnosť zabezpečí tepelná polystyrénová izolácia. Kvalitná a hrubá izolácia je dôležitá, pretože pokiaľ by mal ohrievač minimálnu izoláciu, vznikali by vyššie straty energie.
 

Ohrievač so zrkadlom

Malý elektrický ohrievač EO 944 P má v prednej časti zabudované aj zrkadlo. Pôsobí moderne a hodí sa do každého priestoru. Či už ho budete používať v kúpeľni, v záhradke alebo na chate, splní svoj účel.

Vyberte si malolitrážny ohrievač podľa svojich predstáv. Všetky produkty nájdete v našej ponuke na webovej stránke. Tatramat je tu pre vás už 170 rokov, počas ktorých naše produkty neustále vylepšujeme. Ak chcete vedieť o našich produktoch viac informácií, budeme radi, ak nás kontaktujete.


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2361 / 0 Komentárov

Komentáre