Malé ohrievače vody – kde ich využijete?

27. 09. 2018 / Tomáš Melikant / 2737 / 0 Komentárov

Teplá voda je element, ktorý sme si v modernom svete skutočne obľúbili. Na niektorých menej dostupných miestach je však s teplou vodou niekedy problém. S takýmto problémom si vždy hravo poradia naše malolitrážne ohrievače vody. Kde sa najviac využívajú a aké majú parametre?


Začínate podnikať?

Pravdepodobne každý jeden malý aj veľký podnikateľ si spomenie na svoju prvú malú kanceláriu. Miestnosť s rozmermi 2 x 3 metre, WC spoločné pre tri poschodia, v kúte stará vodovodná batéria a na strope blikajúci neón. Tí šťastnejší mali z okna aj výhľad a nepozerali sa na konštrukciu billboardu zo zadnej strany. Prečo si kanceláriu zveľaďovať len koberčekmi a ozdobami, keď môžete mať aj teplú vodu? Malý beztlakový ohrievač s batériou, ktorá je súčasťou balenia, vám zabezpečí pravidelný prísun malého množstva teplej vody – na umytie rúk či hrnčekov po káve.

Pomocník na chalupu aj záhradu

Na malých záhradných chatkách býva najväčší problém s teplou vodou. Človek je rád, že do malého priestoru natlačí posteľ, stolík, nejaké stoličky a prípadne pracovný pult a nejaké náradie. Malý závesný elektrický ohrievač však nainštalujete takmer kdekoľvek a z vašej batérie môže okrem studenej vody zo studne tiecť aj teplá voda.

Umyte si ruky aj v garáži

Garáže, dielne, pivnice. To sú všetko miesta, kde je tečúca voda samozrejmosťou. Opäť sa však stáva, že murári natiahnu prívod studenej vody a na teplú sa vykašlú. V takom prípade si môžete namontovať beztlakový ohrievač vody so vstavaným zrkadlom. Umývanie rúk od motorového oleja bude razom jednoduchšie a vďaka zrkadlu sa môžete presvedčiť, že nemáte špinavú aj tvár.

Druhé WC v dome? Žiadny problém

Ak máte väčší dom alebo byt, je pravdepodobné, že okrem hlavného WC a kúpeľne máte niekde aj druhé WC. V týchto miestnostiach býva často len malé umývadlo s tečúcou vodou. Práve tu oceníte možnosť montáže malých tlakových ohrievačov vody. Nemusíte ťahať rozvody teplej vody cez celý dom, ohrievač sa o ohrev postará raz-dva.

Tlakové vs. beztlakové

Tlakové ohrievače vody v našej ponuke majú výhodu, že ich môžete použiť aj ako beztlakové, a to v prípade, že k nim namontujete špeciálnu zmiešavaciu batériu. Oba produkty sú však veľmi obľúbené a ak sa neviete rozhodnúť, pri kúpe vám radi poradíme.

Ako je to so spotrebou?

Tepelná izolácia zabraňuje tomu, aby zohriata voda rýchlo vychladla a tým pádom sa ohrievač premení na takú väčšiu termosku – voda nevychladne aj pri dlhšej nečinnosti ohrievacieho telesa. Tým sa z nášho zariadenia stáva skutočne úsporný pomocník na ohrev vody všade tam, kde je potrebný jej častý odber v menšom množstve.

Kedy sa poobzerať po väčšom ohrievači?

Akonáhle sa potrebujete sprchovať, malé ohrievače vody do 15 litrov vám nepomôžu. V takom prípade sa poobzerajte minimálne po 30 litrových elektrických ohrievačoch. Odvážni sa však môžu dať na otužilectvo a vyradiť teplú vodu zo svojho života úplne. No kvalitnej horúcej sprche po namáhavom dni sa nevyrovná nič.
 


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2737 / 0 Komentárov

Komentáre