Ktorý typ ohrievača sa hodí práve vám?

27. 11. 2015 / Tomáš Melikant / 3644 / 0 Komentárov

Ak plánujete kúpu ohrievača, určite vás zaujíma, ktorý typ sa vám hodí najlepšie. Správnu odpoveď nájdete v tomto článku.
 

Vyberte si správny objem a šetrite

Jednou z najdôležitejších vecí pri výbere ohrievača vody je vybrať správny objem. Ak si vyberiete príliš malý, bude vám chýbať teplá voda. Ak naopak príliš veľký, vaše výdavky na teplú vodu porastú. V priemere človek denne spotrebuje 40 litrov vody s teplotou 40 °C. Mali by ste však približne poznať dennú spotrebu vody vašej domácnosti, aby ste si vedeli vybrať ohrievač vody so správnym objemom.
 

Elektrický ohrievač vody

Táto klasická technológia funguje na princípe ohrevu vody elektrickým ohrievacím telesom. V našej ponuke nájdete málolitrážne elektrické ohrievače, ktoré sa pohybujú v objeme od 5 do 15 litrov. Tie sú ideálne na miestach s menším odbytom teplej vody, ako sú napríklad malé chatky alebo kuchyne v domácnosti. 
 

+ nízka spotreba energie

+ nízka cena

+ široká ponuka rôznych typov a objemov

+ rýchly ohrev vody
 

Klasické elektrické ohrievače majú objem od 30 do 200 litrov. Môžete si vybrať z vertikálneho alebo horizontálneho prevedenia. Tiež máte na výber okrúhle alebo hranaté prevedenie. Tento druh ohrevu vody je vhodný skôr pre domácnosti a iné miesta s menším odberom teplej vody.
 

Kombinovaný ohrievač vody

Tento typ v sebe kombinuje elektrické ohrievacie teleso a výmenník tepla. Tento výmenník je možné napojiť na vodu ústredného kúrenia, krbovú vložku, kotol na tuhé palivo alebo iné zdroje tepla. Výhodou tohto typu ohrievača je, že v zime je možné ohrievať vodu pomocou výmenníka tepla. V lete potom ohrievate vodu pomocou elektrického ohrievacieho telesa. Kombinovaný ohrievač je jednou z najekonomickejších alternatív. Na výber máte horizontálnu alebo vertikálnu alternatívu.

Tiež vám ponúkame 2 typy kombinovaných ohrievačov:
 

  • s  dvojplášťovým  výmenníkom –  napojiteľný  na  vykurovací systém sprava i zľava, nie je potrebné čerpadlo vo vykurovacom systéme (systém samotiaže).

  • s rúrkovým výmenníkom – vyšší výkon, varianty s napojiteľným výmenníkom sprava alebo zľava, potrebné čerpadlo vo vykurovacom systéme.

 

+ rýchly ohrev vody

+ široká ponuka rôznych typov a objemov

- vyššia cena
 

Plynový ohrievač vody

Ak máte v domácnosti zavedený plyn, uvažujte nad výberom plynového ohrievača. Plynový ohrievač zvoľte, ak požadujete väčší odber teplej vody na viacerých miestach súčasne. V ponuke máme 80, 100 a 120 litrové varianty. Naše plynové ohrievače majú v sebe zabudované všetky potrebné bezpečnostné systémy, ktoré vám zaručia bezpečný ohrev vody pomocou plynu.
 

+ rýchly ohrev vody

+ zvláda väčšie odbery

- menšia ponuka rôznych typov a objemov

- vyššia cena
 

Nepriamy ohrev vody

Nepriamy ohrev funguje pomocou výmenníka, ktorý je umiestnený priamo v ohrievači. Tento vymenník napojíte na vodu ústredného kúrenia, krbovú vložku, tuhé palivo alebo na iný zdroj tepla. Je dôležité si uvedomiť, že tento typ funguje iba ak je napojený na externý zdroj tepla. V prípade potreby sa však dá tento typ ohrievača vybaviť elektrickým ohrievacím telesom. Tento druh ohrievača zvláda viac odberných miest aj väčšie odbery teplej vody.
 

+ široká ponuka rôznych typov a objemov

+ zvláda väčšie odbery

- vyššia cena
 

Solárny ohrievač vody

Solárny ohrievač je navrhnutý na napojenie výmenníka na solárny systém. Niektoré typy disponujú ďalším výmenníkom, ktorý je možné napojiť na iné externé zdroje tepla. Všetky solárne ohrievače značky Tatramat obsahujú elektrické ohrievacie teleso na možný dohrev vody v prípade nedostatočného výkonu solárnych zariadení. Netreba ho teda dokupovať.
 

+ moderná a ekologická technológia

+ nízka spotreba energie

- vyššia cena
 

Tepelné čerpadlo

Najmodernejší a najúspornejší typ ohrevu vody. Pri tomto type je voda ohrievaná výmenníkom tepla, kondenzátorom, v ktorom sa nachádza chladivo z chladiaceho okruhu tepelného čerpadla. To mení svoje skupenstvo a pridaním malého množstva elektrickej energie je schopné ohrievať vodu. Tieto zariadenia sú určené na odber väčšieho množstva teplej vody a pre viac odberných miest. Ponúkame 220 a 300 litrové varianty.
 

+ nízka spotreba energie

+ moderná technológia

- vyššia cena 


Vyberte si to najlepšie

Pri všetkých typoch ohrievačov vám zaručujeme dlhú životnosť vďaka nerezovému ohrievaciemu telesu a prírube, anódovej ochrane proti korózii a obojstrannému smaltovaniu. Vďaka najvyššej kvalite použitých materiálov a spracovania vám naše produkty vydržia desiatky rokov.
 


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 3644 / 0 Komentárov

Komentáre