Kedy vymeniť elektrický ohrievač vody za kombinovaný?

01. 11. 2017 / Tomáš Melikant / 1488 / 0 Komentárov

Najčastejšie dôvody kúpy nového ohrievača vody sú sťahovanie do nového domu, prípadne ak ste v situácii, kedy váš starý ohrievač doslúžil. Taktiež, ak je  prístroj starší ako 10 rokov, mali by ste určite uvažovať o výmene. V opačnom prípade vás čakajú rôzne problémy, medzi ktoré patria napríklad veľká spotreba energie, dlhá doba ohrevu a podobne.

Úspornejšie než kedykoľvek predtým

Pri výmene ohrievača vody máte na výber viacero možností, častokrát sa klient rozhoduje medzi elektrickým a kombinovaným ohrievačom vody. Ak je vašim cieľom vyššia úspora, práve druhý zmienený je pre vás ten pravý.

Ide o efektívne riešenie, ktoré oceníte v domácnosti, kde kombinujete váš systém ohrievania vody a vykurovania. Kombinované ohrievače vody môžete napojiť na viacero zdrojov tepla, čím dokážete výrazne ušetriť.

V zime môžete ohrievať vodu pomocou výmenníka tepla, ktorý pripojíte k vášmu ústrednému kúreniu alebo kotlu na tuhé palivo, či k iným zdrojom tepla.

V lete, keď nekúrite, využívate elektrické ohrievacie teleso. Ide o energeticky efektívnu alternatívu. Kombinované ohrievače vody vám okrem toho poskytnú rýchlejší ohrev a máte pri nich na výber z rôznych typov a objemov. Z hľadiska možností vášho priestoru oceníte tiež ich horizontálne a vertikálne prevedenie.

Tatramat ponúka široký výber, ktorý nesklame

Kombinované ohrievače vody od Tatramatu ponúkajú moderný dizajn a zaručujú dlhodobú životnosť. Na výber máte takmer z tridsiatich rôznych modelov, ktoré sú k dispozícii vo vertikálnom aj horizontálnom prevedení. Samozrejmosťou je jednoduchá inštalácia, údržba, záruka a kvalitný servis. Naše ohrievače sa vyznačujú tiež krátkou dobou ohrevu vody, ktorej teplotu si môžete kontrolovať aj vizuálne.

Nechýba tiež široká škála ochranných systémov, z ktorých oceníte poistku proti zamrznutiu vody, bezpečnostný termostat, krytie IP25 či poistku proti prehriatiu ohrievača s funkciou resetu.

 

Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 1488 / 0 Komentárov

Komentáre