Inteligentný ohrievač vody – komfortné nastavenie teploty aj úspora energií

09. 04. 2019 / Tomáš Melikant / 4665 / 0 Komentárov

Ak patríte k tým šťastnejším, ktorí majú v domácnosti vlastný ohrievač vody a nemusia sa spoliehať na dodávku, máme pre vás zaujímavý tip. Okrem inteligentných telefónov nájdete na trhu aj inteligentné ohrievače vody. Zistite, v čom spočíva ich výnimočnosť.
 
Zrejme pre váš nebude žiadnou novinkou, že vlastnenie ohrievača vody je z ekonomického hľadiska omnoho výhodnejšie. Počuli ste však o inteligentných ohrievačoch vody? Vďaka nim môžete znížiť svoje náklady na elektrinu na ohrev vody o 10 %. Dať zelenú modernizácii sa tak skutočne oplatí.

Efektívna regulácia, ktorá ušetrí peniaze

Hoci máte doma funkčný ohrievač vody, modernizácii by ste sa vyhýbať nemali. Zastaralé ohrievače vody majú často vysokú spotrebu energie. Čím sú staršie, tým sa ich výkon zhoršuje na úkor plytvania energie. 


 
Ak chcete čo najviac zefektívniť chod vašej domácnosti, zmodernizujte a kúpte si inteligentný ohrievač vody. V čom sa líšia od klasických ohrievačov? Príklady do školy vašim deťom síce počítať (zatiaľ) nebudú, no zaručia vám, aby mala vaša voda v domácnosti správnu teplotu v správnom čase, za čo najnižšiu cenu.
 
Inteligentné ohrievače efektívne regulujú ohrev vody a rozumne pracujú s teplotou. Často je ich súčasťou aj zabudovaný a prehľadný displej, na ktorom si viete teplotu nastaviť podľa svojich potrieb. Takýto systém je oveľa presnejší ako manuálne nastavenie teploty ohrievača. Inteligentné ohrievače vody jednoducho šetria vašu peňaženku.
 
Každý z nich má široké možnosti nastavenia. Jednou z najväčších „vychytávok” inteligentných ohrievačov vody je využívanie nočného prúdu, keď je sadzba za elektrinu nižšia. Zároveň však ponúkajú možnosť jednorázového rýchloohrevu aj počas blokovania vysokej tarify v prípade nárazového odberu teplej vody. Viac si prečítate v našom blogu na tému, ako ušetriť na ohrievaní vody.

Ako ušetriť 10 % na ohreve vody?

Ohrievače EO EL sú vybavené Smart reguláciou. Cieľom inteligentných ECO programov je neohrievať vodu na vyššiu teplotu ako je nutné. Čím je teplota v ohrievači vyššia, tým sú vyššie aj tepelné straty ohrievača. Zvyšujú sa tiež prevádzkové náklady.
 
Široké možnosti nastavení sú orientované na zvyšovanie efektivity ohrievačov pri práci s vodou a energiami za účelom šetrenia peňazí a energie. Staršie modely ohrievačov tieto inteligentné možnosti nemajú.
 
Bojler Tatramat EO 100 EL patrí medzi aktuálne jednotky na trhu. Medzi jeho múdre funkcie patria nielen detská poistka a poistka proti zamrznutiu vody, ale aj rýchloohrev, obmedzenie maximálnej teploty a EKO režim Dynamic, ktorý prispôsobuje ohrev vody na základe toho, ako ho dlhodobo používate. Štandardný čas ohrevu z 15 stupňov na 65 stupňov je jedna hodina a 46 minút. Pri rýchloohreve to trvá ešte menej.

Kde kúpiť inteligentný ohrievač vody

Inteligentný ohrievač vody ale neznamená iba zabudovaný displej. Tieto moderné ohrievače rozmýšľajú, riadia procesy a sledujú vašu spotrebu. Mnohé z nich disponujú aj ekologickým režimom, ktorý postupne a nenápadne znižuje teplotu vody tak, že si to ani neuvedomíte, čo prináša niekoľko zdravotných benefitov.
 
Štandardné ohrievače vody často disponujú iba otočným kolieskom pri nastavovaní teploty. Informácia o aktuálnej teplote ohrevu je iba informačná. Ak máte k dispozícii displej, viete si teplotu nastaviť na stupeň presne, čo je omnoho efektívnejšie.
 
Modernizovať starý ohrievač vody vám odporúčame v prípade, keď chcete ušetriť peniaze na elektrickej energii a váš aktuálny bojler je zastaralý. Skúste zvoliť inteligentný ohrievač vody, ktorý bude rozmýšľať za vás. Ušetrí vám až 10 % na mesačnom účte za elektrinu. Ak si zvolíte ekologický režim, dokonca posilní vašu imunitu.
 
Ak vás naša ponuka zaujala a máte nejaké otázky, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Spoločne nájdeme ideálne riešenie.


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 4665 / 0 Komentárov

Komentáre