Hľadáte malý ohrievač vody? Akumulačný tlakový ohrievač môže byť ideálnym riešením

31. 03. 2016 / Tomáš Melikant / 2456 / 0 Komentárov
V článku sa dozviete množstvo užitočných informácií o tomto type ohrievačov. Tiež vám načrtneme parametre našich malolitrážnych pomocníkov.

V čom spočíva akumulačný ohrev vody?

S akumulačným ohrevom vody môžete ročne ušetriť naozaj peknú sumu peňazí. Vodu môžete totiž ohrievať v čase, kedy je nízka tarifa pre odber energie. Je to napríklad v noci, keď je nízke zaťaženie energetickej sústavy. Teplá voda sa tak ohreje v čase, keď je to najlacnejšie.

Všetko, čo potrebujete vedieť o malých akumulačných tlakových ohrievačoch

Tento typ sa väčšinou hodí na miesta, kde často odoberáte menšie objemy teplej vody. Či už je to chata alebo byt, akumulačným tlakovým ohrievačom nikdy nič nepokazíte. Hodia sa pre montáž priamo pod, alebo aj nad umývadlo. Nezaberajú veľa miesta a vystačia zásobovať kuchynský drez, či umývadlo nielen v kúpeľni.

Ich vnútorná nádrž je vyrobená z oceľového plechu, ktorý je zvnútra chránený kvalitným smaltom a anódovou ochranou. Nemusíte sa tak báť vzniku korózie vo vnútri vášho ohrievača.

Aké prevedenia nájdete v našej ponuke? 

Naše tlakové ohrievače vody disponujú objemom 10 litrov a prevádzkovým tlakom 0,6 MPa. Sú určené pre jedno alebo viac odberných miest.
 
V prípade potreby môžete ohrievač napojiť na špeciálnu beztlakovú zmiešavaciu batériu. Vďaka tomu ho bude možné prevádzkovať ako beztlakový ohrievač pre jedno odberné miesto. V tomto prípade nie je inštalácia poistného ventila potrebná. Ohrievač je určený pre umiestnenie pod umývadlo.

EO 10 N je svojimi parematrami identický s EO 10 P. Je však určený pre inštaláciu nad umývadlo.

Ohrievač s objemom 10 litrov. Spracovanie je rovnaké ako u ostatných malých elektrických tlakových ohrievačov od Tatramatu. Vodu však ohrieva pomocou medeného ohrievacieho telesa s výkonom 1,5 kW (230 V). Môžete si na ňom pomocou regulátora teploty nastaviť teplotu v rozmedzí 30 °C – 65 °C. Je určený pre inštaláciu pod umývadlo.

Ohrievač s rovnakými parametrami ako EO 10 klasik. Disponuje však objemom 15 litrov.Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2456 / 0 Komentárov

Komentáre