Ako šetriť energiu vo veľkých objektoch a prevádzkach?

02. 06. 2017 / Tomáš Melikant / 1804 / 0 Komentárov

Začnite na horných pozíciách

Ak chcete zo spoločnosti spraviť eco-friendly firmu, treba zmeniť celú jej politiku. Ekologicky uvedomelý manažment môže naštartovať celofiremnú zelenú vlnu, ktorá dokáže ovplyvniť životy zamestnancov aj v súkromí. Poraďte sa na najvyšších miestach, zverte tento projekt zodpovednej osobe a začnite s prácami. Šetrenie životného prostredia (a firemných výdavkov) bude v móde vždy.

Dôležitá osveta zamestnancov

Keď máte vytvorený plán, môžete začať s implementáciou do systému a jednotlivých tímov. Začať sa dá jednoducho – papiere na stenách, ktoré upozornia ľudí na plytvanie vodou a na zhasínanie svetla, oprava vodovodných kohútikov, výmena žiaroviek za úspornejšie a podobne. Veľké firmy môžu uvažovať aj o výmene dodávateľa pohonných hmôt pre autá a kamióny.  

Školenie, nariadenie, ale i benefity  

Ak sú vaše ambície vyššie, môžete vydať aj oficiálne nariadenie. Nemáme na mysli, že človek môže spláchnuť maximálne dvakrát za deň, no internú komunikáciu môžete riešiť elektronicky a netlačiť zbytočne každý jeden dokument. Zorganizujte pre zamestnancov školenie – ako šetriť energie a ŽP doma a v práci, prečo chodiť do práce na bicykli, koľko vody sa vyplytvá za deň v bežnej domácnosti? Ak chcete zamestnancov motivovať, vymyslite pre tých najaktívnejších „ekológov“ zaujímavé odmeny.

Kde všade sa dá „škrtiť“?

Nemusíte mať v meeting roome 3 televízory, klimatizácia nemusí hučať na 100 % výkonu celý deň a staré bojlery v kúpeľniach môžete vymeniť za nové – úspornejšie. Ekologické zmýšľanie vo veľkom vám dáva možnosť ušetriť aj náklady na chod spoločnosti. Využite tento potenciál, buďte príkladom pre vašu konkurenciu a ušetrite stovky eur mesačne.Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 1804 / 0 Komentárov

Komentáre