Ako môžem ušetriť s inteligentným ohrievačom vody?

09. 11. 2017 / Tomáš Melikant / 2692 / 0 Komentárov

Bez teplej vody si málokto z nás vie predstaviť každodenný život.  Navyše, práve táto položka spolu s teplom patrí k tým najväčším žrútom energií v domácnosti. Otázkou však zostáva, ako teda ušetriť tak, aby ste to pocítili aj vo vašej peňaženke. Moderné technológie sa postarajú o váš komfort, väčšie úspory i lacnejšie energie.

Ohrievajte vodu inteligentne a úsporne

Mnohým domácnostiam pomáhajú ohrievače s inteligentnou elektronikou znížiť náklady na elektrinu spotrebovanú pri ohreve vody minimálne o 10 %. Funguje to jednoducho. Na displeji stačí nastaviť požadovaný ECO program. 

Pri voľbe programu ECO Dynamic zariadenie pozoruje vaše používateľské správanie a automaticky prispôsobuje doby ohrevu. Jednoducho povedané, je to inteligent najnovšej generácie, ktorý vie, akú máte spotrebu vody a v akom čase potrebujete mať pripravenú teplú vodu.

Nastavte si vhodný režim na mieru

Moderné ohrievače najnovšej generácie dokážu ponúknuť 3 ECO programy:

  • ECO Comfort - prednastavená teplota bude po týždni automaticky znížená z 85 °C až na 60 °C. Môžete ju nastaviť aj manuálne v ľubovoľnom čase.

  • ECO Plus - zariadenie automaticky ohrieva vodu na predvolenú teplotu 60 °C až po tom, čo ste odobrali 40 % objemu zásobníka.

  • ECO Dynamic - program vyhodnotí, aké boli vaše odbery a množstvá v daný týždeň. Na základe spotreby optimalizuje nastavenia na ďalší týždeň.

Môžete využiť nočný prúd aj poistku proti zamrznutiu

Ohrievače umožňujú pripojenie na sadzbu lacnejšej energie (tzv. nočný prúd) a môžete si na nich zvoliť aj funkciu rýchloohrevu vody.

Ohrievače disponujú viacstupňovou ochranou. Majú v sebe zabudovanú poistku proti zamrznutiu vody, proti prehriatu ohrievača s funkciou resetu, funkciu obmedzenia maximálnej teploty s bezpečným blokovaním tlačidiel pre zamedzenie nežiaducej obsluhy, ak máte napríklad deti.  
 Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2692 / 0 Komentárov

Komentáre