Ako maximalizovať šetrenie energie v domácnosti?

15. 07. 2016 / Tomáš Melikant / 2720 / 0 Komentárov

Poslanie šetriť

Hlavnou úlohou našej generácie je odstraňovanie následkov spôsobených silným priemyselným znečistením našej planéty. Ochrana prírody a jej neobnoviteľných zdrojov sa v konečnom dôsledku spája aj so šetrením energie. Vďaka tej vieme následne ušetriť aj peniaze. A to už sa oplatí!

Dôsledné zavieranie kohútikov, vypínanie svetla pri odchode z miestnosti, správne (paralelné) vetranie a optimalizované kúrenie (na 21 °C) počas zimných mesiacov, ale i zateplenie bytu/domu izolačným materiálom sú overené tipy, ktoré fungujú. Málokto ich však skutočne dodržiava. Práve preto sú tu aj iné alternatívy.

Šetrite efektívnešetrenie energie

Produkty od spoločnosti Tatramat sú známe svojou nízkou energetickou náročnosťou. Elektrické, solárne, plynové, ale aj kombinované ohrievače vody Tatramat efektívne zohrievajú teplú vodu a ročne dokážu ušetriť nemalé peniaze.

Žijeme v dobe inovácií

Od kúrenia ohňom a uhlím sme sa dostali cez elektrické a plynové kotly až do 21. storočia. Najmodernejšie a najúspornejšie metódy ohrevu vody pre domácu spotrebu a kúrenie ponúkame aj u nás – v spoločnosti Tatramat. Najpopulárnejší je ohrev vody pomocou tepelného čerpadla a pomocou solárnych panelov.

Tepelné čerpadlo je modernou a čím ďalej viac používanou alternatívou pre ohrev vody. Čerpadlo získava energiu z okolitého vzduchu a vodu tak dokáže zohriať až do teploty 65 °C.O princípe tepelného čerpadla sme napísali viac v predchádzajúcom článku.

Solárne ohrievače vody využívajú energiu zo Slnka. Ponúkame aj solárne sety pre záujemcov, ktorí zatiaľ nedisponujú solárnymi panelmi. Tým si zabezpečíte kompletný servis a príslušenstvo a nič vám nebude brániť v ceste za úsporným a ekologickým ohrevom vody.

 


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2720 / 0 Komentárov

Komentáre