Ako klientom najlepšie vysvetliť princíp tepelného čerpadla?

25. 05. 2017 / Tomáš Melikant / 2031 / 0 Komentárov

Zabudnite na fyzikálne vzorce

Tými ohúrite len znalcov tohto vedného odboru a rozumieť im budú len ľudia z brandže. Nesnažte sa vysvetliť princíp premeny energie na teplo. Radšej vysvetlite, koľko energie dokáže vyrobiť (a porovnať to s inými zariadeniami), koľko energie dokáže ušetriť a, samozrejme, prepočítajte to na ušetrené eurá, ktoré najlepšie vyjadria úspornosť týchto zariadení.

Technológia budúcnosti na dosah

Tepelné a jadrové elektrárne sú na každom kroku, ľudia jazdia na starých naftových autách, veterné elektrárne vidíme len z Bratislavy na druhej strane Dunaja a tepelné čerpadlá sú také dostupné? Nielen to. Sú aj čím ďalej viac rozšírené – podobne ako slnečné kolektory, ktoré dnes môžete vidieť na mnohých slovenských domoch. Produkty využívajúce obnoviteľné zdroje energie sú stále populárnejšie.

Vhodné aj do domácností

Za túto vymoženosť nezaplatíte celým majetkom. Tepelné čerpadlá pre prípravu teplej vody patria medzi ostatné cenovo dostupné produkty značky Tatramat. Na výber máte modely s objemom zásobníka 220 a 300 litrov, ale i model s možnosťou napojenia na sekundárny zdroj tepla. Môžete tak pripojiť napríklad aj solárne kolektory.

Ukážte im to názorne – videom

Pred pár dňami sme na našom blogu uverejnili reportáž, v ktorej nájdete detailný opis prevádzky tepelného čerpadla. Dozviete sa v nej o princípe fungovania, o možnosti šetrenia energie, ale aj mnohé zaujímavé informácie o firme a našich produktoch. 

Tepelné čerpadlo zaujme naozaj každého. Zvýšte aj vy povedomie verejnosti o tejto možnosti prípravy teplej vody. Moderná technológia a úspora energie budú vždy kráčať spoločne.Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2031 / 0 Komentárov

Komentáre