5 výhod inteligentných ohrievačov vody

26. 08. 2015 / Tomáš Melikant / 2082 / 0 Komentárov

Inteligentné ohrievače sú vybavené najmodernejšími technológiami, vďaka ktorým sa môžu prezentovať svojou kvalitou a ECO režimami. Prečo vám prinesú mnoho výhod sa dozviete v našom článku.
 

1. Zabezpečia úsporu energie

Inteligentné ohrievače majú ECO režimy, ktoré dokážu presne zmapovať vaše odberové časy vody. To znamená, že voda bude horúca, keď to budete potrebovať. Taktiež vám ohrievač vie nahriať presné množstvo vody, ktoré potrebujete, a nič navyše. Ďalšia výhoda je, že bude zohrievať vodu podľa predvolenej teploty.
 
Ohrievače Tatramat využívajú nízky tarif – teda vodu predhrejú už v noci, keď je elektrina lacnejšia. Spätné riadenie – aj toto je jeden zo skvelých ECO režimov. Keď máte ohrievač na nízky tarif, je dobré zapnúť ho. Pomocou senzora ohrievač vie, koľko percent teplej vody v sebe má. Kontroluje ju vždy večer. Nezačne ju však dohrievať hneď, ale aby ušetril energiu, začne s ohrevom v takej hodine, aby ráno  bolo pripravené potrebné množstvo vody.
 

2. Vysoká teplota vody

S inteligentným ohrievačom vodu dokážete ohriať až na 85 °C. Ohrev na takúto vysokú teplotu využijú najmä prevádzky pre dezinfekčné účely.
 

3. Nadštandardná bezpečnosť

Každý ohrievač disponuje bezpečnostnými poistkami. Ohrievače Tatramat majú termostat. Ak by sa nejakým pričinením termostat pokazil, má zabudovanú poistku, ktorá odpojí teleso od siete, keď dosiahne určitú teplotu vody. Voda sa tam nikdy neohreje na viac ako 95 °C.

Vo výbave ohrievača by mala byť aj ochrana proti mrazu. Pokiaľ teplota vody v termostate klesne na 7 °C, ohrievač sa zapne a vodu ohreje na 20 °C. Na to, aby ochrana proti mrazu fungovala, musí byť zapojený do elektrickej siete.
 

4. Jednoduché ovládanie a inštalácia

Elektrické ohrievače Tatramat majú univerzálny záves a hranatý dizajn, takže ich umiestnite kdekoľvek. Môžete si ho nainštalovať bez problémov aj nad vaňu. Nenaruší vám koncept miestnosti. Ich ovládanie je taktiež jednoduché, nevyžaduje si žiadne náročné vedomosti. Zvládne ho každý. Väčšina funkcií je predvolených, preto ohrievače pracujú a rozmýšľajú za vás.
 

5. Dobrá izolácia

Inteligentné ohrievače sú vybavené najhrubšou tepelnou polyuretánovou izoláciou, ktorá zabraňuje úniku tepla do priestoru. Dobrá izolácia zabezpečí to, že bude voda ohriata na potrebnú teplotu 24 hodín.


Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2082 / 0 Komentárov

Komentáre