5 spôsobov, ako môžete efektívne šetriť energiu

17. 05. 2016 / Tomáš Melikant / 3729 / 0 Komentárov

Šetrenie energie je v tomto storočí dôležité, ale aj jednoduché! Pre ochranu životného prostredia aj pre blaho našich peňaženiek. Pozrite sa s nami na najefektívnejšie metódy šetrenia energie v domácnosti.

Myslite eko(lo)nomicky

Základom každého šetrenia je uvedomenie si dôležitosti ochrany životného prostredia a regulácia svojich negatívnych návykov pri používaní vody. Sprchujete sa dlhšie ako 10 minút? Obmedzte to! Napúšťate plnú vaňu vriacej vody a potom čakáte, kým ochladne? Regulujte! Pri umývaní zubov alebo riadov máte stále naplno pustenú vodu? Vypnite ju a buďte príkladom aj vašim deťom! Odstráňte tieto zlozvyky a uvidíte, že sa vám to vráti.šetrenie energie

Čistá energia prichádza zhora 

Naša Zem nám ponúka viac zdrojov obnoviteľnej energie, ktorá je navyše zadarmo. Predpokladáme, že za domom nemáte geotermálne pramene a nevyužijete ani silu prílivu. Veterná elektráreň na záhrade je taktiež nereálna, no solárne panely sú dostupné pre každého z nás. Ich inštaláciou na vašu strechu ušetríte nemalé peniaze a pokryjete väčšinu spotreby energie na ohrev vody pre bežnú spotrebu, ale aj na kúrenie.

každá investícia sa vráti

Každá investícia sa vám vráti 

Solárne panely, ale aj tepelné čerpadlá sú investície do budúcnosti. Ich kúpou a montážou si zabezpečíte návratnosť vašich peňazí už do pár rokov. Nezabudnite, slnečná energia a energia získaná pomocou tepelného čerpadla bude zadarmo vždy.

Nielen spotrebu vody treba regulovať

Vedeli ste, že energiu môžete šetriť aj inak? Napríklad kúpou elektrických spotrebičov so spotrebou energie aspoň so štandardom A. Zhasínate po sebe svetlo keď opúšťate miestnosť, alebo váš dom svieti ako vo filme Sám Doma? Aj to sú dôležité faktory, ktoré sa odzrkadlia na spotrebe energie. 

Ohrievače vody značky Tatramat

Tepelné čerpadlá značky Tatramat sú 4-krát úspornejšie ako klasický ohrev vody. Napríklad ohrievač EO EL vám zaručí minimálne 10 % úspory. Tepelné ohrievače zo série EOV majú svoju úsporu potvrdenú vďaka meraniam, ktoré boli realizované nezávislou nemeckou inštitúciou TÜV Rheinland.

 Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 3729 / 0 Komentárov

Komentáre