5 dôvodov pre tepelné čerpadlá pre ohrev vody

21. 09. 2017 / Tomáš Melikant / 2026 / 0 Komentárov

1. Znížte spotrebu elektriny až o 2/3

Pozrime sa na klasickú situáciu v trojčlennej domácnosti, kde sa každý člen sprchuje priemerne raz za deň. Ohrev vody využívajú rodinní príslušníci aj na kúpanie sa vo vani a umývanie riadu. Po vymenení elektrického bojlera za tepelné čerpadlo sa zníži spotreba elektrickej energie na ohrev teplej vody takmer na jednu tretinu.To, koľko energie ušetríte, vám napovie hodnota tzv. COP čísla.

COP je skratka z anglického Coefficient of Performance. Udáva, aký výkon má tepelné čerpadlo. Je to pomer toho, akú energiu zariadenie vyrába, a toho, akú veľkú energiu treba na jeho chod dodať.

Prakticky to znamená, že napr. model TEC 300 TM SOL od Tatramatu má hodnotu COP 3,27. Vyrobí teda 3,27-krát viac energie ako spotrebuje. To svedčí o jeho energetickej úspornosti.

2. Jednoduchá inštalácia

Tepelné čerpadlá pre ohrev vody je potrebné zapojiť iba do vodovodnej a elektrickej siete. V porovnaní s plynovým kotlom si nevyžadujú žiadne špeciálne podmienky na ventiláciu a odsávanie splodín.

Inštaláciu neberte do vlastných rúk. Nechajte ju na skúsených technikov, ktorí dôverne poznajú tepelné čerpadlá Tatramat a sú oprávnení k ich inštalácii.

3. Poslúžia dlhé roky

Životnosť tepelných čerpadiel na ohrev vody sa vďaka kvalitným smaltovým materiálom  stále predlžuje. Anódová ochrana zabráni korózii a nemusíte sa báť neustálych porúch a problémov.

4. Vhodné pre každého užívateľa

Ovládanie elektronickej regulácie je zabezpečené jednoducho prostredníctvom LCD displeja. Môžete si nastaviť rôzne teploty vody v závislosti od  toho, aký zdroj elektrickej energie využívate. Dokážete tak pracovať so svojimi nákladmi podľa toho, či používate alternatívy, ako napr. fotovoltické články alebo upravená tarifa.

5. Zmestia sa všade

Vzhľadom na vysoký výkon majú veľmi kompaktné rozmery. Na 220 litrový model čerpadla vám postačí miestnosť s rozmermi iba 13m3.

Tepelné čerpadlá sú výborným riešením pre ekologickú úsporu elektrickej energie. Spoločnosť Tatramat prináša najnovšie technológie pre ohrev vody nie len v podobe inovácií v tepelných čerpadlách. Neustále pracujeme aj na vývoji ostatných produktov.
 Zdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2026 / 0 Komentárov

Komentáre