4 veci, ktoré potrebujete vedieť o závesných ohrievačoch

08. 12. 2015 / Tomáš Melikant / 2422 / 0 Komentárov

Závesné ohrievače sú medzi našimi zákazníkmi veľmi obľúbenou voľbou. Viete, aké sú ich výhody a ktoré typy ohrievačov vody ponúkame v závesnej verzii?
 

1. Závesný vs. stacionárny ohrievač

Základným  rozdielom medzi týmito dvoma typmi je spôsob umiestnenia. Závesný ohrievač vody, ako nám už názov napovedá, je určený k zaveseniu na stenu. Stacionárny by mal byť postavený na podlahe.
 
Tieto dva typy ohrievačov vody sa od seba nijako nelíšia funkciami ani kvalitou. Záleží od vašich preferencií a priestoru, do ktorého ohrievač chcete umiestniť.
 

2. Jednoduchá inštalácia

Ak ste v minulosti mali ohrievač vody od inej spoločnosti ako Tatramat, nebojte sa. Nebude potrebné vŕtať nové otvory pre uchytenie! Vďaka univerzálnemu závesu, ktorý je súčasťou ohrievača, bude výmena úplne bezproblémová. Tento záves je takmer 100 % kompatibilný s ohrievačmi vody od iných značiek.
 
Nezabudnite pred inštaláciou preveriť nosnosť steny. Vyhnete sa tak možnému poškodeniu steny alebo jej povrchovej úpravy. Ak je stena postavená z dostatočne pevného materiálu, je možné použiť na upevnenie ohrievača priloženú sadu pre upevnenie.
 

3. Aké sú výhody a nevýhody závesného ohrievača vody?

+ šetrenie miesta
Jednou z výhod závesných ohrievačov je, že zaberajú menej miesta ako stacionárne ohrievače. Keďže je tento typ umiestnený na stene, máte k dispozícií viac miesta na podlahe.
 
− potreba upevnenia
Oproti stacionárnym ohrievačom majú závesné ohrievače nevýhodu v podobe potreby upevnenia na stenu, čo trochu komplikuje inštaláciu.
 

4. Ponuka závesných ohrievačov od Tatramatu

Ak ste sa rozhodli pre závesný ohrievač od Tatramatu, môžete si vybrať z naozaj širokej ponuky. V závesnej variante si môžete vybrať z týchto typov ohrievačov:

  • Malolitrážne elektrické ohrievače vody

  • Elektrické ohrievače vody

  • Kombinované ohrievače vody

  • Plynové ohrievače vody

  • Ohrievače vody s nepriamym ohrevomZdieľaj na sociálnych sieťach:


Prečítaní: 2422 / 0 Komentárov

Komentáre