Firemný blog

Zaujímavosti, novinky, tipy a rady.


Popradská kvalita má nové meno. Tatramat je STIEBEL ELTRON. Aká bola cesta ku svetovému názvu?

03. 01. 2022 / Tomáš Melikant / 4049 / 18 Komentárov


S detstvom mnohých z nás sú spojené legendárne práčky z popradských Matejoviec. Značka Tatramat sa stala synonymom detskej radosti, najmä vtedy, keď sa spustilo žmýkanie. Výroba práčok bola pozastavené ešte na prelome milénií, ale výrobky značky Tatramat sú súčasťou našich domovov stále. Najmä vďaka ohrievačom vody, ktoré dostali nové, svetové meno.

Moderné technológie Tatramat: Ohrievajte vodu ekonomicky a ekologicky

16. 12. 2019 / Tomáš Melikant / 4688 / 12 KomentárovViete, že inteligentný ohrievač vody môže znížiť náklady na ohrev vody až o 10 %? Moderné technológie od Tatramatu sú zamerané na to, aby vám pomohli efektívne narábať s energiami a hospodáriť výhodnejšie.

Kvalita, záruka a servis. Prečo nakupovať certifikované výrobky?

04. 11. 2019 / Tomáš Melikant / 3360 / 10 KomentárovKvalita, prevedenie alebo správne fungovanie výrobku záleží aj od toho, či je certifikovaný. Viete, prečo je dôležité preferovať certifikované produkty a čím sa líšia od tých necertifikovaných?
 

 

5 tipov, ako efektívne ušetriť energie vo vašej domácnosti

11. 10. 2019 / Tomáš Melikant / 3798 / 8 Komentárov


Minimálna spotreba energie, nízke tepelné straty, nastavovanie teploty pre rozličné zdroje: aj vďaka týmto atribútom vám tepelné čerpadlo pre prípravu teplej vody ušetrí dostatok energie. Správna implementácia energeticky výhodných spotrebičov, LED osvetlenie alebo riadené vetranie vám tiež pomôžu efektívne znížiť vaše mesačné náklady. Zistite, ako.

Solárne ohrievače vody: Prečo sa do nich oplatí investovať?

10. 09. 2019 / Tomáš Melikant / 3519 / 0 KomentárovSolárne ohrievače vody sa na Slovensku stále netešia veľkej popularite. Spotrebiteľom sa zdá investícia do takéhoto spôsobu ohrevu nákladná. Nie vždy je to však tak. Ich vlastnosti totiž vedia využiť najmä domácnosti s väčším počtom členov a vysokou spotrebou teplej vody. Viete, kedy je návratnosť solárneho systému najkratšia?

 

Tipy na správne nastavenie bojlera podľa počtu členov v domácnosti

11. 06. 2019 / Tomáš Melikant / 17826 / 6 Komentárov

správne nastavenie bojlera

Ako nastaviť bojler podľa počtu členov domácnosti? Tento problém trápi každého, kto nežije sám. Ako ho nastaviť tak, aby ohrieval dostatočné množstvo vody v správnom čase, no zároveň neplytval energiou, ktorá je stále drahšia? Pripravili sme pre vás stručný prehľad toho, na čo sa treba zamerať.
 

Inteligentný ohrievač vody – komfortné nastavenie teploty aj úspora energií

09. 04. 2019 / Tomáš Melikant / 4665 / 0 Komentárov


Ak patríte k tým šťastnejším, ktorí majú v domácnosti vlastný ohrievač vody a nemusia sa spoliehať na dodávku, máme pre vás zaujímavý tip. Okrem inteligentných telefónov nájdete na trhu aj inteligentné ohrievače vody. Zistite, v čom spočíva ich výnimočnosť.

Ako funguje technológia tepelného čerpadla?

19. 02. 2019 / Tomáš Melikant / 5615 / 6 Komentárov


Tepelné čerpadlá sú modernou technológiou, ktorú v posledných rokoch využíva množstvo stavebných firiem pri budovaní nových ulíc s individuálnou domovou zástavbou. Okrem toho si ich nechávajú nainštalovať aj ľudia so starším rodinným domom s cieľom ušetriť na energiách. Na tému tepelných čerpadiel sme napísali množstvo článkov. Rozhodli sme sa, že vám vysvetlíme, ako funguje ich princíp.

Ohrievače TATRAMAT: EO EL, EOV a EOV Trend. Aký je medzi nimi rozdiel?

21. 12. 2018 / Tomáš Melikant / 4138 / 0 Komentárov


Vyberáte si nový elektrický ohrievač vody do vašej domácnosti a neviete sa rozhodnúť medzi modernými modelmi z našej ponuky? V tomto článku sme sa rozhodli pomôcť vám zorientovať sa medzi jednotlivými modelovými radmi. Veríme, že vďaka tomu nájdete ideálny ohrievač vody pre váš dom alebo byt.

Prečo ohrievať vodu bojlerom Tatramat?

13. 12. 2018 / Tomáš Melikant / 3030 / 0 Komentárov


Bojlery Tatramat si vždy nájdu cestu do domácností k rodinám, ktoré hľadajú spoľahlivý produkt pre ohrev vody. Moderné technológie, ktoré sú súčasťou našich produktov, dovoľujú v dnešnej dobe ohrievať vodu naozaj ekologicky, no zároveň ekonomicky. Aké máte pri výbere ohrievačov možnosti?