Firemný blog spoločnosti TATRAMAT - ohrievače vody, s.r.o.

Zaujímavosti, novinky, tipy a rady.


Solárne ohrievače vody: Prečo sa do nich oplatí investovať?

10. 09. 2019 / Tomáš Melikant / 78 / 0 KomentárovSolárne ohrievače vody sa na Slovensku stále netešia veľkej popularite. Spotrebiteľom sa zdá investícia do takéhoto spôsobu ohrevu nákladná. Nie vždy je to však tak. Ich vlastnosti totiž vedia využiť najmä domácnosti s väčším počtom členov a vysokou spotrebou teplej vody. Viete, kedy je návratnosť solárneho systému najkratšia?

 

Tipy na správne nastavenie bojlera podľa počtu členov v domácnosti

11. 06. 2019 / Tomáš Melikant / 1376 / 0 Komentárov

správne nastavenie bojlera

Ako nastaviť bojler podľa počtu členov domácnosti? Tento problém trápi každého, kto nežije sám. Ako ho nastaviť tak, aby ohrieval dostatočné množstvo vody v správnom čase, no zároveň neplytval energiou, ktorá je stále drahšia? Pripravili sme pre vás stručný prehľad toho, na čo sa treba zamerať.
 

Inteligentný ohrievač vody – komfortné nastavenie teploty aj úspora energií

09. 04. 2019 / Tomáš Melikant / 1232 / 0 Komentárov


Ak patríte k tým šťastnejším, ktorí majú v domácnosti vlastný ohrievač vody a nemusia sa spoliehať na dodávku, máme pre vás zaujímavý tip. Okrem inteligentných telefónov nájdete na trhu aj inteligentné ohrievače vody. Zistite, v čom spočíva ich výnimočnosť.

Ako funguje technológia tepelného čerpadla?

19. 02. 2019 / Tomáš Melikant / 2040 / 1 Komentár


Tepelné čerpadlá sú modernou technológiou, ktorú v posledných rokoch využíva množstvo stavebných firiem pri budovaní nových ulíc s individuálnou domovou zástavbou. Okrem toho si ich nechávajú nainštalovať aj ľudia so starším rodinným domom s cieľom ušetriť na energiách. Na tému tepelných čerpadiel sme napísali množstvo článkov. Rozhodli sme sa, že vám vysvetlíme, ako funguje ich princíp.

Ohrievače TATRAMAT: EO EL, EOV a EOV Trend. Aký je medzi nimi rozdiel?

21. 12. 2018 / Tomáš Melikant / 1869 / 0 Komentárov


Vyberáte si nový elektrický ohrievač vody do vašej domácnosti a neviete sa rozhodnúť medzi modernými modelmi z našej ponuky? V tomto článku sme sa rozhodli pomôcť vám zorientovať sa medzi jednotlivými modelovými radmi. Veríme, že vďaka tomu nájdete ideálny ohrievač vody pre váš dom alebo byt.

Prečo ohrievať vodu bojlerom Tatramat?

13. 12. 2018 / Tomáš Melikant / 1428 / 0 Komentárov


Bojlery Tatramat si vždy nájdu cestu do domácností k rodinám, ktoré hľadajú spoľahlivý produkt pre ohrev vody. Moderné technológie, ktoré sú súčasťou našich produktov, dovoľujú v dnešnej dobe ohrievať vodu naozaj ekologicky, no zároveň ekonomicky. Aké máte pri výbere ohrievačov možnosti?

Termické kolektory alebo ako zohrievať vodu lacnejšie a ekologicky

29. 10. 2018 / Tomáš Melikant / 1567 / 0 Komentárov


Svetový trend využívania obnoviteľných zdrojov je neustále v pohybe a stále viac sa dostáva aj do slovenských a českých domácností. Každý jeden z nás už dokáže tieto zdroje využívať aj bez toho, aby sme mali vlastnú slnečnú alebo veternú elektráreň. Ako? Predsa pomocou termických panelov – kolektorov pre ohrev vody.

Malé ohrievače vody – kde ich využijete?

27. 09. 2018 / Tomáš Melikant / 1844 / 0 Komentárov


Teplá voda je element, ktorý sme si v modernom svete skutočne obľúbili. Na niektorých menej dostupných miestach je však s teplou vodou niekedy problém. S takýmto problémom si vždy hravo poradia naše malolitrážne ohrievače vody. Kde sa najviac využívajú a aké majú parametre?

Čo urobiť so starým ohrievačom vody?

22. 08. 2018 / Tomáš Melikant / 1950 / 0 Komentárov


V posledných rokoch prebrali výrobcovia elektrických spotrebičov, medzi nimi aj Tatramat, väčšiu zodpovednosť za recykláciu starých kusov. Aká je naša úloha pri likvidácii vášho starého ohrievača vody? A čo môžete urobiť s modelom, ktorý doslúžil?

Príbeh Tatramatu: Ako sa smaltovaný riad premenil na tepelné čerpadlá?

06. 08. 2018 / Tomáš Melikant / 1725 / 0 Komentárov


Tatramat si od svojho vzniku prešiel výrobou celej plejády sortimentu. Čo všetko sa vyrobilo v podniku pred príchodom tepelných čerpadiel?